Fadıl Akgündüz'den milletvekili adaylığı başvurusu

Fadıl Akgündüz'den milletvekili adaylığı başvurusu
Fadıl Akgündüz'den milletvekili adaylığı başvurusu
Kamuoyunda 'Jet Fadıl' olarak bilinen Fadıl Akgündüz, 7 Haziran genel seçimlerinde Siirt'ten bağımsız milletvekili adaylığı için dün başvuru yaptı.

RADİKAL -  Fadıl Akgündüz avukatı aracılığı ile bağımsız milletvekili adaylık başvurusu yaptı. Akgündüz adına Siirtte gelen avukatı Umut Erkan Kement'in dün akşam saatlerine doğru Siirt Seçim Kurulu'na giderek bağımsız adaylığı için başvurduğu öğrenildi.

Fadıl Akgündüz, 2002'de Siirt'ten bağımsız milletvekili seçilmişti.

Yüksek Seçim Kurulu 'nun Siirt seçimlerini iptal etmesiyle milletvekilliği ve dokunulmazlığı düşen Akgündüz yargılandığı bir dava nedeniyle tutuklanmıştı.

Fadıl Akgündüz, 15 ay sonra kefaletle serbest kalmıştı.
DHA-Turan KOYUNCU


  http://www.radikal.com.tr/132726413272642

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Türkiye genelinde.. - vemerald

  En az yüzde 20 oy alır. Çünkü bu millet doyumsuzdur. Aynı zamanda kendine özgü bir etik anlayışı vardır. Ataları yavuza hırsız derken bunlar yiğit adam der. Yavuza kızmaz, "Çalsın ama iş yapsın" özdeyişine kararlılıkla sahip çıkar. Yavuzlar, her zaman bu ülkede ekmek yer. Seçim olur, biz çıldırırken, yüce irade tecelli eder. Çoğunluk oyları siyasete hakim olur. Onlar muktedir, biz teba oluruz. Ne diyelim sağ kafa ile bu kadar. Aday olsun bakalım, ihtiyaç var.

  TURKIYEM! - Equalizer001

  RADIKAL: ?Kamuoyunda 'Jet Fadıl' olarak bilinen Fadıl Akgündüz, 7 Haziran genel seçimlerinde Siirt'ten bağımsız milletvekili adaylığı için dün başvuru yaptı.? Hatirlrsaniz bu firdondu-dindar adam AKP?den milletvekli oldugunda ?Erkegin altin takmasi dinimizce haramdir. Ben gumus AKP rozeti isterim? demis ve sonrasinda Turkiyenin sahte para makinesi olmustu. Guzel Turkiyem! Sen ne mubarek bir ulkesin ki, bilgesinden cahiline, yalancisindan dolandiricisina, firildagindan uckagitcisina kadar her turlu vatandasini milletvekili olmasina ve TBMM kursuyu isgal etmesine imkan taniyorsun. Seni cok seviyorum essiz Turkiyem!