'Fatih Erbakan'ın AKP'den adaylığı için henüz teklif yok'

'Fatih Erbakan'ın AKP'den adaylığı için henüz teklif yok'
'Fatih Erbakan'ın AKP'den adaylığı için henüz teklif yok'
Fatih Erbakan'ın yakın çevresi AKP'den adaylıkla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: Özellikle AK Parti'de zaman zaman görüştüğümüz arkadaşlarımız var. Fatih Beyin AK Parti'den aday olması konusundaki samimi görüşlerini bizlerle paylaşıyorlar.Ancak şu ana kadar resmi bir teklif yok, zaten bu işler de son anda olur."

RADİKAL- AK Parti ’de, seçimlerde adaylık teklifi götürülmesi düşünülenler arasında merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ismi öne çıktı. Hürriyet'te yer alan habere göre Ak Parti kulislerinde, henüz resmi teklif götürülmediği ancak aracılar kanalıyla nabız yoklandığı, Fatih Erbakan’ın ise birlikte hareket ettiği en az 2-3 ismi de kapsaması halinde böyle bir teklifi değerlendirebileceği mesajı verdiği konuşuluyor.

AKP, Erbakan'ın oğlu ve kızına adaylık teklifi götürecek

İKİNCİ SEÇENEK ELİF ERBAKAN
Kulislerde, sağlığında babasının seçim bölgesi Konya ya da İstanbul için düşünüldüğü öğrenilen Fatih Erbakan’ın adaylığına Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın da sıcak baktığından söz ediliyor. Ancak kulislerde, AK Parti yönetiminin Fatih Erbakan ile birlikte hareket eden başka isimlerin de adaylığına pek sıcak bakılmadığı belirtilirken, Fatih Erbakan’ın olmaması halinde geçmişte SP’de kadın kolları başkanlığı da yapan kız kardeşi Elif Erbakan Altınöz’ün ikinci bir seçenek olarak gündeme gelebileceğinden söz ediliyor.

Erdoğan, Necmettin Erbakan’ın ölümünün ardından büyük kızı Zeynep Erbakan ile kardeşleri Fatih Erbakan ve Elif Erbakan Altınöz arasında yargıya da yansıyan malvarlığı anlaşmazlığının tatlıya bağlanması konusunda devreye girmişti. Kulislerde, Fatih Erbakan’ın MHP ’nin de radarında yer aldığı iddiaları dile getirilirken, Fatih Erbakan’ın yakın çevresi ise  adaylıkla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

"CİDDİ İLGİ VAR, RESMİ TEKLİF HENÜZ YOK"
“Fatih Beye ciddi bir ilgi var. Özellikle AK Parti’de zaman zaman görüştüğümüz arkadaşlarımız var. Fatih Beyin AK Parti’den aday olması konusundaki samimi görüşlerini bizlerle paylaşıyorlar. AK Parti yönetiminin de aynı görüşlerini paylaştığını biliyoruz. Ancak şu ana kadar resmi bir teklif yok, zaten bu işler de son anda olur. Resmi bir teklif gelmeden bir değerlendirme yapmak doğru olmaz, geldiğinde değerlendirilir. Fatih Beyin bu hareket için yola kendisine büyük destek veren güçlü bir ekiple birlikte çıktığı da düşünülecek olursa sadece kendisi için gelecek tekliflere mesafeli yaklaşması da doğal.

"BAĞIMSIZ ADAYLIK İÇİN DE TALEP VAR"
Ancak şu anda bütün bunlar için çok erken, onun için de biz kendi programımızı uyguluyoruz. Tabanımızdan Fatih Beyin daha önce işaretini verdiği bağımsız adaylığı konusunda yoğun talep var. Bunun için Konya, Kocaeli ve İstanbul’da yoğun çalışılıyor, ilk anketlerden de oldukça umut verici sonuçlar alındı.”