Ferhat Tunç'tan HDP'ye sitem: Siyasetin cilvesini yaşayarak öğrendim!

Ferhat Tunç'tan HDP'ye sitem: Siyasetin cilvesini yaşayarak öğrendim!
Ferhat Tunç'tan HDP'ye sitem: Siyasetin cilvesini yaşayarak öğrendim!
HDP'den Tunceli milletvekilliği için adaylık başvurusu bulunan sanatçı Ferhat Tunç'un yerine Alican Ünlü ve Edibe Şahin gösterildi. Tunç, partisinin bu seçimini yorumladı: 'Siyasetin cilvesi' diye tabir edilen şeyin ne olduğunu bende yaşayarak öğrenmiş oluyorum

RADİKAL - HDP tarafından Tunceli'den aday gösterilmeyen Ferhat Tunç, Twitter üzerinden "Bu konuda kimseye kırgın ve kızgın değilim. "Siyasetin cilvesi" diye tabir edilen şeyin ne olduğunu bende yaşayarak öğrenmiş oluyorum" siteminde bulundu.

Tunceli'den aday gösterilmeyen Ferhat Tunç, Twitter üzerinden şu paylaşımlarda bulundu.

1- Bilindiği gibi Dersimden milletvekilliği aday adaylık başvurusu yapmıştım. Demokratik mücadelede halka hizmet etmenin bir gereğiydi bu.

2- Partimiz göstermedi.Mücadele ahlakım ve halkımın bana öğrettiği anlayışın gereği olarak bana düşen,bu kararı saygıyla karşılamak olacak.

HDP milletvekili adayları açıklandı... İşte il il kesin aday listesi

3- Hayatımı ortaya koyarak verdiğim mücadele adına bir ödül beklentisi içinde değilim. Bu Mücadele'de bir sıra neferi olmayı sürdüreceğim

4- Aday adaylık sürecinde Dersim başta olmak üzere, benden desteğini ve sevgisini esirgemeyen değerli halkımıza içten şükranlarımı sunarım

5-Benim Milletvekili adayı olarak gösterilmemiş olmam, Partimizin barajı aşarak seçimde büyük bir zaferle çıkmasından daha önemli değildir

6- Makam ve mevki peşinde koşan biri değilim, olamam da... Hayatımın en büyük makamı halkımızın yüreğinde bana sevgiyle açtığı yerdir.

7-Bu konuda kimseye kırgın ve kızgın değilim. "Siyasetin cilvesi" diye tabir edilen şeyin ne olduğunu bende yaşayarak öğrenmiş oluyorum.

8-Halkıma ve onun IŞİD Barbarlığına direnen yiğit evlatlarına verilmiş sözüm var. Sözümün ve değerlerimin arkasında durmaya devam edeceğim

Öcalan'ın yeğeni de aday oldu

9-Dersim için tarihi gördüğüm bu seçimlerde dersim halkı üzerine düşeni yapacak ve kendi çocuklarına sahip çıkacaktır, buna inanıyorum.

10-Gerek demokratik mücadelemizin zaferi gerekse de dersim özgülünde halkımızın umudu olan zaferin kazanılması için hepimize görev düşüyor.

11-Bir sıra neferi dersim sevdalısı olarak gereğini yapacak, aday arkadaşlarımın ve halkımın yanında partimizin zafer için çalışacağım.

12-Bu tarihsel görevi tamamlamak ve zaferle taçlandırmak için, tüm vicdanların uyanma zamanıdır. Xızır Dersimin yâr ve yardımcısı olsun.

İmralı heyetinde iki fire

Demirtaş partisinin seçim şarkısına vokal yapacak!


  http://www.radikal.com.tr/133104913310499

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Boş Adamsın - user482070

  Dersimliyim ama senden haz almayan onbinlerce Dersimli olduğunu adım gibi biliyorum. Seçilemediğin için H.Aygüne neler söylediğini unutmadık.

  Siteme sitem! - street photographer

  Öncelikle sormak lazım sen ne yaptın? Ne biçtin? Tarlana ne ektikten masul alamadığın zaman ben bunu sadece toprak anaya bağışlamak için yaptım diyorsun? Yani dediklerini farklı bir şekilde yorumlarsak bu manaya çıkıyor! Bir çıkarın olmasa neden toprağı süresin, tohum ekesin, filizi bekleyip, meyve alasın? Herşey çok güzel giderken en ufak bir dolu yağmasında açan çiçeklerin koptuğu zaman neden veryansın edersin! Sadece bu işi mecliste değil, sokakta, sahnede, birçok yerde yürütmek gereklidir. Geçmişte cumartesi anneleri nezlinde birçok şey gerçekleştirmiş bir insansın. Bu şekilde düşünmemek gereklidir. Düşünmediğini de, düşünüyorum Ferhat TUNÇ'un. Umarım yanlış da düşünmüyorum!

  Haber başlığını geçtim de... - Kayzer1420

  Aday gösterilmeyen Akp adayları ağıza alınmayacak hakaretler ediyor,aday gösterilmeyen ( Bence de Ferhat Tunç olmalı idi ) Hdp adayları 'saygı ile karşılıyorum ' diyor.Yorum sizlerin olsun ...

  Tekzip gibi - user437162

  FERHAT TUNÇ @ferhatttunc Adaylığımla ilgili dün yaptığım açıklamayı "Ferhat Tunç'tan HDP'ye sitem" şeklinde haberleştirenlerin aklına şaşırmıyorum artık. Ayıp ayıp..

  paradoks kendisini ele verir - ex nihilo

  "Hayatımı ortaya koyarak verdiğim mücadele adına bir ödül beklentisi içinde değilim. Makam ve mevki peşinde koşan biri değilim, olamam da... Bu konuda kimseye kırgın ve kızgın değilim" ferhat bey'in kullanığı cümleler bunlar. dikkatle bakıldığında nasıl bir paradoksu içerdiği ortada. madem bir ödül beklentisi içinde koşmuyorsunuz halkın sanatçısı olmanın neresi eksikte millet vekili olmak istediniz? devlet sanatçılığı tabirini hakaret olarak görecek kadar halk sanatçılığını önemsiyorsanız neden halk sanatçılığınızı yapmak yerine millet vekülü olmayaı tercih ediyorsunuz, yoksa devlet sanatçılığı millet veküllüğünden daha mı kıymetsiz? makam ve mevki meraklısı olmayı insanın kapitalizmce tahrif edilmiş doğasına uygun buluyorsanız millet veküllüğü olmayı neden istediniz? yoksa millet veküllüğünde makam ve mevkii sahibi olunmuyor mu? aylık geliri ne kadar millet vekülünün? madem kırgın değilsiniz veya kırgınlığınızı önmsemiyosunuz o zaman neden bu sözleri basına söylüyorsunuz? kendi aranızda konuşun helalleşin, olsun bitsin. kullandığınız cümlenin içinde birbirinden farklı anlamda önermeler aynı andaymış gibi kullanılmış. bence siyasetin cilvesi lafı kibar ve geçiştirmelik bir laf, "insan doğası" sözü daha açıklayıcı, sosyal bilimler açısından daha manidar bir söz. bu hem göklere çıkarttığınız ideolojiniz için hem sizin için ve nihayetinde tüm isanlık için geçerli. saf değiliz maalesef

  ... - user757731

  Şaka mısınız? Sitem anlayışınız bu mu? Komiklikler şakalar yapmayın.

  Radikal'in haber anlayışı.. - user1062942

  "Siyasetin cilvesini yaşayarak öğredim" sözünü ile Hdp'ye sitem olarak nasıl algıladınız? içeriğe bakacak olursak karara saygı duyduğunu, halkı ve partisi için mücadele etmeye devam edeceğini belirtmiş sayın Tunç.. Yani kendisine yakışan tutumu ve açıklamayı yapmış.. Sitem bunun neresinde?