Fethiye Belediye Başkanı: Fethiye'yi il yapsınlar AKP'ye geçeyim

Fethiye Belediye Başkanı: Fethiye'yi il yapsınlar AKP'ye geçeyim
Fethiye Belediye Başkanı: Fethiye'yi il yapsınlar AKP'ye geçeyim
Türkçe ve Kürtçe bayram mesajı nedeniyle MHP'den istifa etmek zornuda kalan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı Fethiye'nin il yapılması halinde Ak Parti'ye geçebileceğini söyledi.

RADİKAL-Muğla'nın Fethiye ilçesi Belediye Başkanı DP’li Behçet Saatcı, katıldığı bir televizyon programında ilçenin il statüsüne kavuşması karşılığında Ak Parti’ye geçebileceğini açıkladı. Fethiye sokaklarına 2013 yılında astırdığı Türkçe ve Kürtçe bayram mesajı nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Behçet Saatcı, kararı beklemeden partisinden istifa etmişti. Demokrat Parti’den seçimlere giren ve 4’üncü kez Fethiye Belediye Başkanı seçilen Saatcı, katıldığı yerel bir televizyon programda Fethiye’nin il yapılması karşılığında Ak Parti’ye geçebileceğini açıkladı.

"KAPI KAPI DOLAŞIR OY İSTERİM"
Başkan Saatcı, Fethiye için her şeyi yapabileceğini anlatırken, "Bugün ’Fethiye’yi il yapıyoruz’ desinler. Bütün Fethiye’yi arkama toplarım, Ankara’ya gider teşekkür ederiz. İktidar partisine de bunun diyetini öderiz. Fethiye’yi il yapsınlar, Ak Parti’ye geçer, kapı kapı dolaşır, oy isterim" dedi.

"BAŞBAKANIMIZ SON ROZETİ SİZE TAKMAK İSTİYOR"
Ak Parti’den birçok kez teklif aldığını aktaran Başkan Saatçı, Fethiye’nin il yapılması halinde Ak Parti’ye geçebileceğini kastederek, şöyle devam etti: "Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ın Başbakanlığının son günüyken gece Adalet ve Kalkınma Partisi ’nden üst düzey birisi aradı. ’Cumhurbaşkanımız yarın Başbakanlığı Ahmet Davutoğlu’na bırakarak köşke çıkacak. Kendisiyle görüştük. Son rozeti size takmak istiyor’ dedi. Ben de kendilerine aynı cevabı verdim."

Fethiye Belediyesi'nden Kürtçe-Türkçe, tek dil mesajı!

MHP'li başkandan Kürtçe billboard için son karar

MUĞLA/DHA