Fethullah Gülen'den suikast iddiasına yanıt

Fethullah Gülen'den suikast iddiasına yanıt
Fethullah Gülen'den suikast iddiasına yanıt
Sümeyye Erdoğan'a 'paralel Yapı'nın suikast düzenlemeyi düşündüğü ve emrin Pensilvanya'dan verildiğine ilişkin iddialara Fethullah Gülen'dan sert yanıt geldi. Gülen, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, "Hukuksuzluğun ve ahlaksızlığın bu seviyesizliğine, yalanın bu kadarına toplumumuz hiçbir dönemde rastlamamıştır" dedi.

RADİKAL - Bugün bazı gazetelerin manşetten verdiği 'Paralel yapı Sümeyye Erdoğan'a suikast planladı' haberlerine ilişkin Fethulllah Gülen'den avukatı aracılığıyla yanıt geldi.

Fethullah Gülen adına açıklama Avukat Nurullah Albayrak, 'Sümeyye'ye suikast emri' haberi için "Gayri ahlaki bu iftira, insafsızca Sayın Fethullah Gülen'e atfedilmeye çalışılmıştır" dedi.

'BU KADAR AHLAKSIZLIK GÖRÜLMEDİ'

Muhataplarınca ifade edildiği şekli ile birkaç gündür havuz bataklığına mensup, sermayesi haram üzerine kurulu medya organlarında akla ziyan senaryolar yazılmakta. Bu senaryolar tüm muhatapları tarafından sert bir şekilde yalanlanmasına ve yapılanın 'tetikçilik' olduğu ifade edilmesine rağmen aynı zihniyetle yeni iftiralar atılmaya devam etmektedir.

"Hukuksuzluğun ve ahlaksızlığın bu seviyesizliğine, yalanın bu kadarına toplumumuz hiçbir dönemde rastlamamıştır" diyen Nurullah Albayrak, söz konusu gazetelerden şikayetçi olacaklarını duyurdu.