Fezleke yorumu: Olması gereken oldu

Fezleke yorumu: Olması gereken oldu
Fezleke yorumu: Olması gereken oldu

ANKARA-  Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında fezleke hazırlanmasıyla ilgili, “Olması gereken olmuştur” dedi. Erdoğan, kabinede revizyon iddiaları için “Benim dünyamda böyle bir şey yok” diye konuştu.
AKP ’nin dünkü grup toplantısında konuşan Erdoğan, tartışma konusu olan soruşturma ve davalarla ilgili mesajlar verirken, “Yargı tarafından hüküm ortaya konmadan, kimseye suçlu muamelesi yapılmamalıdır. Aynı zamanda yargılananlar masum, yargılayanlar suçlu gibi siyasi yorumlar da yapılmamalıdır” dedi. Erdoğan, 12 Eylül darbesinin yargı konusu olmasıyla ilgili, “Bizim meselemiz kişilerle değil, demokrasi karşıtı bir zihniyetle hesaplaşmaktır” dedi.
Başbakan, Meclis’te gazetecilerin Kılıçdaroğlu’yla ilgili soruları üzerine, şunları söyledi: “Burada bütün arkadaşlar için bu tür fezlekeler olabiliyor. Yani Başbakan, başbakan yardımcıları, hepsi için bu tür fezlekeler var. Aynı şey, Sayın Kılıçdaroğlu için de, hele hele o kullandığı ifadeler için hayda hayda olması gerekir. Olması gereken olmuştur. Çünkü Silivri Cezaevi için yapmış olduğu açıklama ve şu anda orada bir çadır kurulması vesaire, tüm bunlarla ilgili yaptığı açıklama... Hele hele bugün yapmış olduğu açıklama.. yani ‘AK Parti bir katını yargıya tahsis etmeli’ filan diye...” (RADİKAL)