Figen Yüksekdağ: İnsan müsveddeleri bizi kurban ya da katil ilan etmezlerse mutlu olmuyor

Figen Yüksekdağ: İnsan müsveddeleri bizi kurban ya da katil ilan etmezlerse mutlu olmuyor
Figen Yüksekdağ: İnsan müsveddeleri bizi kurban ya da katil ilan etmezlerse mutlu olmuyor
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın 'Ölenler arasında HDP'li yönetici yok' açıklaması üzerine Twitter'dan açıklama yaptı.

RADİKAL - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Suruç'taki patlamayla ilgili 'Ölenler arasında HDP'li yönetici yok' açıklamasına Twitter 'dan yanıt verdi. Yüksekdağ, 'Ellerinde kitapları, fidanları, oyuncaklarıyla gelen çocuklara kıyabileceklerini düşünemedim. Keşke orada olsaydım! Onlarla birlikte değil, onların yerine ölseydim. Neden HDP Eş Genel Başkanı ve vekilleri ölmedi diyenler bizi ya kurban ya da katil ilan etmezse mutlu olmuyor' dedi.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki canlı bomba saldırısından bir gün önce aynı ilçede düzenlenen kutlamalara katılan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın 'Ölenler arasında HDP'li yönetici yok' açıklaması üzerine Twitter'dan açıklama yaptı. Yüksekdağ'ın Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle: 'Suruç'ta katledilenler HDP'li ve sizin olamayacağınız kadar insandı. Ama bunu anlamak için de bir miktar insanlık gerekiyor. Ben de soruyorum; her gün canımızdan can koparken topunuzun içinde neden bir insan yoktu? Hepsini bu kadar mı tükettiniz? Allah için soruyorum, sizden farklı diye yaradılanı bu kadar mı sevmediniz? 32 ölümü kafi görmeyen ak istihbaratçıların ne düşüneceği umrumda değil, ama gençlerin açıklamasına katılma planım hiç olmadı. Patlamadan bir gece önce miting için Suruç'taydım. Birileri kalacağımı düşünmüş demek ki. Ama ben düşünmedim, düşünemedim... Ellerinde kitapları, fidanları, oyuncaklarıyla gelen çocuklara kıyabileceklerini düşünemedim. Düşünemedik! Keşke orada olsaydım! Onlarla birlikte değil, onların yerine ölseydim. Neden HDP Eş Genel Başkanı ve vekilleri ölmedi diyen insan müsveddeleri bizi ya kurban ya da katil ilan etmezse mutlu olmuyor.

Kimsenin kurban yada katil olmadığı bir yaşamı hayal bile edemiyorlar. Ama bizler bu hayalin gerçeğe giden köprüsüyüz.'  ( ANKARA /DHA)

Arınç: HDP'li yöneticiler neden bu grubun içinde yoktu?

Demirtaş'tan Arınç'a yanıt!


  http://www.radikal.com.tr/140211414021143

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  onlar iyi biliyor - kocero 21

  akepe herkesi kendisine benzetiyor onlar bu isi iyi biliyor iyi yapiyorlar, zanediyorlarki herkes onlar gibidir, suc isleyip baskasinin ustune yikmak bunu hep yaptilar ve yapiyorlar azmi gördük askerlerin PKK kiyafetleri giyip köylere baskin yapiyorlardi bunu unutmadik

  İnsanlık müsveddeleri - Gılgameş

  Çok doğru söylenmiş söz. AKP Suruç'la olan ilgisi konusunda dikkat dağıtmak için HDP'ye yükleniyor. Tıpkı bankaya para koydum faizini alıyorum gibi. Türkiye'de hala bunu göremeyenler var. AKP'nin önemli oranda oy almasını sağlayanlar bugün Türkiye'nin yaşadığı sıkıntılarda da pay sahibiler.

  Ak-Faşistler - user1120616

  Demokrasiyi içselleştirememiş toplumlarda bu ve bunun gibi Ak-faşitsler gayet normal bir şekilde ortaya bir tez atarlar. Halk ta , zaten çoğunluğu cahil, bilime ve akla inanmayan bir kesimden teşekkül ediyorsa, bu tezi alıp , sağlam bir temelmiş gibi, komplo teorilernin ortasına koyup dayanak yapar. Elin Amerikalısı uzayda yeni yaşam formları ararken bizim gibi az gelişmiş, temel hak ve hürriyetleri bile anlamakta zorluk çeken milletlere de verir odunu ateşi, yanışımızı kavruluşumuzu ellerinde biralarla izlerler. İşte Türkiye, işte Ortadoğu.