Finlandiya Cumhurbaşkanı tarifeli ve aktarmalı gelmiş

Finlandiya Cumhurbaşkanı tarifeli ve aktarmalı gelmiş
Finlandiya Cumhurbaşkanı tarifeli ve aktarmalı gelmiş
Türkiye ziyaretine önceki gün başlayan Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö'nun, Helsinki'den İstanbul'a Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle geldiği ve buradan Ankara'ya aktarma yaptığı ortaya çıktı.

RADİKAL- Bir dizi ziyaret ve temas için Türkiye ’ye gelen ve mütevazı kişiliğiyle bilinen Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, uçağın business bölümünde uçtu ancak zaman zaman ekonomi sınıfına geçerek gazetecilerle sohbet etti. Bu sırada çekilen bir fotoğraf, dün sosyal medyada yayıldı. Finlandiya Cumhurbaşkanlığı yetkililerinin, Türkiye seyahati öncesinde THY ile temasa geçtiği ve 30 kişilik ekip için uçak bileti satın aldığı öğrenildi.

Aralarında Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö’nün de bulunduğu 11 kişiye business sınıf bileti alınırken, kalanlar yer kalmadığı için ekonomi sınıfında uçtu.

Finlandiya Hava Kuvvetleri’nin envanterinde 3 adet Learjet35 tipi özel jet bulunuyor.

Kısa ve orta menzilde kullanılabilen uçağın koltuk kapasitesi 8. Bu tür kalabalık uçuşlarda ise havayolları tercih ediliyor.

1990’lı yılların sonunda Finlandiya Havayolları Finnair Helsinki-İstanbul uçuşlarını durdurmuştu. Şirket, bazı yıllar Antalya gibi tatil noktalarına charter veya dönemsel tarifeli seferler yapıyor. (HÜRRİYET - ANKARA)


  http://www.radikal.com.tr/145204314520433

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DEĞİŞEN NE VAR??? - Sebodil

  DÜN VE BUGÜN.......DEĞİŞEN NE VAR???? 1950'li yıllarda siyasi otorite her mahallede bir milyoner çıkararak , ''KÜÇÜK AMERİKA '' olmayı hedefliyordu..... 2015 yılında MEDYA , cumhurbaşkanının tarifeli uçaklarla seyahat etmesini sağlayarak ''BÜYÜK FİNLANDIYA'' olmayı hedefliyor....... Aralarında 65 yıllık zaman farkı olan bu iki olgu ; ANLAMADAN TAKLİT temelli öğretim sisteminin gücünü göstermek için yeterlidir. Yeterki ,PİSA ölçümlerinin belirlediği anlama yetersizliği aşılabilmiş olsun....... Aydınları bu iki olgudan ders çıkaramayan toplumların uyanması mümkün müdür????????????

  ONU DA YARADAN YARATTI. - m.rozbilen

  İşte gelişmişlik, erdem, ahlak, dürüstlük, demokratlık, insanlık ve tevazu bu. Bir bizimkine bakın bir de medeni dünya dediğimiz ve gıpta ile baktığımız Avrupa ülkelerinin yöneticilerine bakın. Kahrolmamak mümkün mü? Hani derler ya AYRANI YOKTUR İÇMEYE AT'LA GİDER S..MAYA. Bu deyim tam bizlik. Unutmayın sayın yöneticilerimiz: Gösteriş ve debdebe HARAM'dır.

  Yazik... - nolamaz

  Inanin, Finlandiya halkinin su düstügü duruma cok acidim. Adamlar fakirlikten C.Baskanlarinin altina bir ucak bile cekememisler. Adamcagiz bizim hasmetli sarayimizda kaybolmamak icin yaninda pusula getirmis. Zavalli memleketine cok acaip kompleks ile dönmüstür. Efendim, anlayamadim, Finlandiya'nin gsmh'i bize bes mi ceker dediniz? O, dis mihraklarin, paralellerin ve teröristlerin uydurmasidir, yalandir, iftiradir...