Gabar'daki operasyon tamamlandı

Gabar Dağı'nda bir hafta önce PKK/Kongra-Gel'e karşı başlatılan ve yaklaşık 4 bin asker, korucu ve özel harekât timinin katıldığı operasyon, önceki akşam sona erdi.

ŞIRNAK - Gabar Dağı'nda bir hafta önce PKK/Kongra-Gel'e karşı başlatılan ve yaklaşık 4 bin asker, korucu ve özel harekât timinin katıldığı operasyon, önceki akşam sona erdi. Şırnak'ta başlayıp Hakkâri'ye kadar uzanan hava destekli operasyonlarda zaman zaman çatışma çıktı, ancak kayıplar konusunda kesin bilgi alınamadı. Operasyonda Kasrik Boğazı ile Güçlükonak ilçesindeki Fındık bölgesinde yola döşenen mayına bir askeri aracın çarpması sonucu 10 asker yaralanmıştı.
Kalkanlara tutuklama
Bu arada operasyonların durdurulması amacıyla canlı kalkan olmak isteyen 35 kişi, Cizre'de uyarılara rağmen eylemi sürdürünce 'Toplantı ve Gösteri Kanunu'na muhalefet' suçundan tutuklandı. Diyarbakır'dan 1 Eylül'de yola çıkan Demokratik Gençlik Platformu ve Ezilenlerin Sosyalist Platformu'na üye 35 kişi, Cizre'den Şırnak'a yürümek istedi. Güvenlik güçlerinin izin vermediği grup, eylemi sürdürünce önce gözaltına alındı, sonra tutuklandı.