Galip Ensarioğlu: Demirtaş ve Kandil'in laf geçiremediği infaz timi var

Galip Ensarioğlu: Demirtaş ve Kandil'in laf geçiremediği infaz timi var
Galip Ensarioğlu: Demirtaş ve Kandil'in laf geçiremediği infaz timi var
AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Galip Ensarioğlu dün HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın gündeme getirdiği bölgedeki infaz timiyle ilgili, "Devletin bünyesinde devletin laf geçiremediği infaz timi yoktur. Demirtaş ve Kandil'in laf geçiremediği infaz timi var" dedi.

RADİKAL - Seçim çalışması kapsamında basın ziyaretlerinde bulunan Galip Ensarioğlu, Doğan Haber Ajansı (DHA) Diyarbakır Bürosu'nu ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Ensarioğlu, seçim çalışmaları sırasında ne kendisinin ne de arkadaşlarının hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadıklarını söyledi. Ensarioğlu, şöyle dedi:

"Şu ana kadar 17 ilçenin 12'sini gezdik. Her köy, belde, mahalleyi geziyoruz. Herkese ulaşıyoruz. Her yeri dolaşıyoruz, dolaşmaya da devam edeceğiz. Siyaset korkakların işi değil. Biz zaten bu yaşananları düzeltmek için, bu yaşananlar olmasın diye bunun çözümüne talibiz. Onun için varız. Onun için siyaset yapıyoruz. Öyle birilerinin dediği gibi ' Ak Parti Diyarbakır'dan silindi' falan 'sadece devlet karakollardan ibarettir' gibi lafını 1 Kasım akşamı ben kendilerine hatırlatacağım. Diyarbakır'da Ak Parti'nin ne olduğunu, Diyarbakır'da Ak Parti'nin nerelerden oy aldığını, ne kadar oy aldığını var olup olmadığını 1 Kasım'da hatırlatacağız kendilerine."

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, bölgede Ankara 'ya bağlı çalışan 'infaz timi' olduğu açıklaması hatırlatılınca Ensarioğlu, şunları söyledi:

"Doğrudur. Ben katılıyorum Selahattin Bey'e. Böyle bir infaz timi var. Gece polisi yatağında kafasına kurşun sıkan, trafik polisini davet edip olay var diye pusu kuran, eşiyle, kızıyla evinden çıkan, aracıyla giden insanları infaz eden bir infaz timi var. Ve bu infaz timlerine Selahattin Demirtaş ve Kandil laf geçiremiyor. Doğrudur dediklerine katılıyorum. Ama devletin bünyesinde devletin laf geçiremediği infaz timi yoktur. Asla böyle bir şeye müsaade etmeyiz. Öyle hiç heveslenmesinler Türkiye 90'lara geri dönmeyecek ama devlet içine kümelenmiş, bugün onlarla işbirliği yapan paralelcileri de bir bir ortaya çıkarıp hesabını soracağız." (Serdar SUNAR/DİYARBAKIR/DHA)