Gavur değil solun kalesi!

Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir'le ilgili sözlerinde, 'Solun kalesi' demek istediğini savundu. Beki, konuyla ilgili yazılı açıklamasında...

ANKARA - Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir'le ilgili sözlerinde, 'Solun kalesi' demek istediğini savundu. Beki, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, şunları kaydetti: "Sayın Başbakan, hiç kullanmadığı ifadelerin kendisi tarafından söylenmiş gibi gösterilerek tartışma konusu yapılmasını 'siyasi bir acziyet' olarak değerlendirmektedir.
Solun kalesi kastedildi
Bu durumu, siyasetin içine çekildiği tartışma düzeyi açısından da üzüntüyle karşılamaktadır. Sayın Başbakan, toplantıyı izleyen kameraların ve basın mensuplarının kayıt cihazlarının da tespit ettiği gibi 'Gâvur İzmir' ifadesini ne kullanmış, ne de ima etmiştir. Sayın Başbakan'ın kullandığı sözlerde, İzmir için kullanılan 'Solun Kalesi' gibi bazı siyasi nitelendirmeleri kastettiği açıktır. Sayın Başbakan Erdoğan'ın sözleri dinleyiciler tarafından da böyle anlaşılmıştır."