Gedikli şov!

Gedikli şov!
Gedikli şov!
Günün açıklaması bu kez AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gedikli'den geldi. Gedikli, Neocon-Ergenekon takımını deşifre etti!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli de ‘tuhaf açıklamalar yapan siyasiler’ kervanına katıldı. Gedikli, Türkiye ’ye istikrarsızlık getirmek isteyen unsurların bir takım gibi görev paylaşımı yaptıklarını belirterek, ‘Neocon-Ergenekon’ adını verdiği bu takımın ilk 11’ini çıkardı. Takımın teknik direktörü olarak İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez’i gösteren Gedikli, kaleye ise Abdullah Öcalan’ı koydu. Yalçın Küçük, Nicholas Sarkozy, Angela Merkel gibi isimlerin yanında Kemal Kılıçdaroğlu ve Selehattin Demirtaş’ın ise bu kadronun ileri ucunda yer aldığını savundu.

“Neocon-Ergenekon kadrosu Türkiye’yi istikrarsızlaştırmaya çalışıyor. Bu yapı Türkiye ile her zaman uğraşıyor. Türkiye ne zaman güçlenmeye başlasa devreye girip dönen çarklara çomak sokmaya, suyu bulandırmaya çalışıyorlar” diyen Gedikli, Paul Auster’ın da yeni sahneye çıkan ‘takım üyesi’ olduğunu savundu. Auster’ın Şimon Peres, Salman Rüşdi gibi isimlerle gayet samimi pozları bulunduğunu söyleyen Gedikli şöyle devam etti: “Bu zat bir kere Türkiye ve İsrail konusunda bir cahil. Türkiye’nin siyasi tarihini bilmiyor. Gazeteciler içeride diyor ama Türkiye’de daha önce neler olduğu konusunda en ufak bir fikri yok. Bu adama sormak lazım, sen Türkiye’deki darbeler tarihini biliyor musun ey Auster? Auster, aynı zamanda İsrail’in de cahili. Noam Chomsky’ye İsrail’de yapılanlar ortada. Chomsky, Auster’a İsrail’in nasıl bir ülke olduğunu iyi anlatabilir.”

‘Darbe yaptılar’
‘Neocon-Ergenekon takımı’nın 1993’te Türkiye’de darbe yaptığını, Turgut Özal’ın ve Eşref Bitlis’in ölümü, Süleyman Demirel’in Cumhurbaşkanı olması, Uğur Mumcu’nun ölümü, paşaların öldürülmesi, Sivas Madımak Oteli’nde olanların bu konseptin ürünü olduğunu belirten Gedikli tüm faili meçhullerin, siyasi istikrarsızlığın ve ekonomik krizlerin ardında bu ‘takımın’ olduğunu iddia etti. “AK Parti’nin başarıları, Neocon’ları ve Ergenekoncuları ürkütüyor” diye devam eden Gedikli, şu görüşleri savundu: “Faili meçhullerin ortaya çıkması, ordumuz açısından çok olumlu bir süreçtir. Geçmişteki yapıda bazı komutanların korktuğunu bile görüyoruz. Ayaklarla başlar karışmış, belli değildi.” (Ankara AA. Radikal)