Genç Parti'nin ev sahibi kızgın

Genç Parti (GP), Balgat semtinde bulunan genel merkez binasını boşalttı. Partinin, kirası aylık 25 bin dolar (Yaklaşık 36 milyar lira) olan binayı boşaltmak zorunda kaldığı öğrenildi.

ANKARA - Genç Parti (GP), Balgat semtinde bulunan genel merkez binasını boşalttı. Partinin, kirası aylık 25 bin dolar (Yaklaşık 36 milyar lira) olan binayı boşaltmak zorunda kaldığı öğrenildi. Faaliyetlerini bundan böyle Tandoğan'da daha mütevazı bir binada sürdürecek olan GP'liler eski ev sahipleriyle kavgalı ayrıldı.
Binayı GP'ye kiralayan mal sahibi Niyazi Gürel, binanın büyük zarara uğradığını belirterek bu hasarı tespit ettirmek üzere noter getirdi. Noter aracılığıyla zarar ziyanı tespit ettireceğini belirten Gürel, binayı teslim aldığında gördüğü manzaranın kendisini hayrete uğrattığını söyledi. Yeni tamamlanan binanın iç dekorasyonu için de büyük masraf yaptığını ve bu şekilde Genç Parti'ye kiraladığını ifade eden Gürel, buna rağmen kullanılmaz halde teslim aldığını kaydetti. Binanın tavanında klimaların yerinin değiştirilmesi yüzünden kırıklar olduğunu, kabloların kesildiğini, ana bilgisayarın götürüldüğünü, kimi kapıların kırıldığını, tesisatların parçalandığını ifade eden Gürel, bunların mahkeme tespitinin yapılması için de bilirkişi heyetini beklediklerini kaydetti.
GP yetkilileriyle defalarca görüşmek için talepte bulunduğunu, ancak muhatap bulamadığını ifade eden Gürel, "Bu binayı böyle mi teslim ettik? Muhatap bulamıyorum. Bulduğum muhataplar da 'İki yıl oturduk, hasar normal' diyor. Ayrıca iki aylık da kira borçları var" diye konuştu.