Gençlere seslendi: Aileniz eş bulmazsa bize başvurun

Gençlere seslendi: Aileniz eş bulmazsa bize başvurun
Gençlere seslendi: Aileniz eş bulmazsa bize başvurun
Başbakan Davutoğlu, gençlere seslendi: "İşiniz var, maaşınız var, aşınız var... Ne kaldı, eş kaldı eş... Biz çoğalmanızı istiyoruz. Eş lazım dediğinizde önce anne babanıza gideceksiniz. Onlar bulamazsa bize başvuracaksınız."

RADİKAL - Partisinin Şanlıurfa mitinginde vatandaşlara seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun Oslo belgeleri ile ilgili iddialarına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu'na "Ne biliyorsan açıkla" diye seslenen Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu geçtiğimiz gün bir şehidimizin evini ziyaret ediyor. O şehidin evinde utanmadan 'PKK niye silah bıraksın' diyor. Ey Kılıçdaroğlu sen PKK'nın avukatı mısın? Ankara saldırısının ardından Kılıçdaroğlu ile görüştük. Ama bir gün sonra 'Açıklarsam zor durumda kalır' dedi. Açıklamazsan namertsin. Ne biliyorsa açıklasın. Bugün de çıkmış, 'Paralel Yapı'dan aldığı telkinlerle Oslo belgeleri diyor. Ne biliyorsan açıkla. Karnından konuşmak siyasetçiye yakışmaz."

TATLISES'E TEŞEKKÜR

Şanlıurfa'dan bağımsız milletvekili adayı olan ancak daha sonra adaylığını geri çeken İbrahim Tatlıses'e de teşekkür eden Davutoğlu, gençlere ise şöyle seslendi: "İşiniz var, maaşınız var, aşınız var... Ne kaldı, eş kaldı eş... Biz bu toprakların insanlarının bereketlenmesini istiyoruz, çoğalmasını istiyoruz. Eş lazım dediğinizde önce anne babanıza gideceksiniz. İnşallah onlar size hayırlı bir eş bulacak. Bulamazsa bize başvuracaksınız." 

'BAHÇELİ DÜKKANI KAPATTI'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'ye de seslenen Davutoğlu, şöyle devam etti: "Sayın Bahçeli daha ilk günden dükkanı kapattı. MHP tabanı sorumluluk almak istiyordu ama Bahçeli her şeye 'hayır' dedi. CHP ve Kılıçdaroğlu ise başka bir alem. Hizipçi siyasetten kurtulamıyor. Ülke yönetmekte onların gözü yok. Parti yönetmekte bile sıkıntı yaşıyorlar. Birinin dediği başka birini tutmuyor. Bunlar iktidara gelebilirler mi? Bir gün ağızlarından 'Tek başına iktidara geleceğiz' dediklerini duydunuz mu? Bunların bir iddiaları yok. Savundukları tek şey AK Parti'yi iktidardan etmek. Seçimlerden sonra AK Partisiz bir hükümet için blok siyaseti tutturdular. Bu memleketin mayası AK Parti. Maya olmadan hükümet tutar mı? Bizimle koalisyon için görüşme noktasına geldiler ama öyle bir taleple geldiler ki, AK Parti kimliğinden vazgeçer mi?"

"KARNINDAN KONUŞMAK SİYASETÇİYE YAKIŞMAZ"

Kılıçdaroğlu geçtiğimiz gün bir şehidimizin evini ziyaret ediyor. O şehidin evinde utanmadan 'PKK niye silah bıraksın' diyor. Ey Kılıçdaroğlu sen PKK'nın avukatı mısın? Ankara saldırısının ardından Kılıçdaroğlu ile görüştük. Ama bir gün sonra 'Açıklarsam zor durumda kalır' dedi. Açıklamazsan namertsin. Ne biliyorsa açıklasın. Bugün de çıkmış, 'Paralel Yapı'dan aldığı telkinlerle Oslo belgeleri diyor. Ne biliyorsan açıkla. Karnından konuşmak siyasetçiye yakışmaz.