Genel Kurul'da "başsağlığı" tartışması

Genel Kurul'da "başsağlığı" tartışması
Genel Kurul'da "başsağlığı" tartışması
Mecliste bütçe görüşmeleri sürerken MHP'li Okay Vural'ın annesinin vefat haberi üzerine BDP'li Sırrı Sakık "Bu tür acıları paylaşmak çok insani, ama siz benim yaramı deştiniz" dedi

Görüşmeler sürerken yerinden söz alan MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, “MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın annesinin vefat ettiğini” söyledi.

Bunun üzerine birleşimi yöneten Başkanvekili Mehmet Sağlam ve grup başkanvekilleri, Vural'a ve MHP Grubu'na baş sağlığı diledi.

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık da yerinden söz alarak, “Bu tür acıları paylaşmak çok insani, ama siz benim yaramı deştiniz. Ben sizden bir parçayım. Biz yakınlarımızı kaybettiğimizde aynı hassasiyeti niçin göstermiyorsunuz? Kürtlerden niye esirgiyorsunuz bunu. Ayıptır, günahtır” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın kendisine laf atması üzerine Sakık, “Bunu siz yapıyorsunuz. Sen yapıyorsun. İnsanlıktan pay almamışsın, edepsiz. Başbakan insan gibi davranıyor, ya sen? Terbiyesiz sensin” diyerek bağırdı.

Bu sırada BDP ve MHP'li bazı milletvekilleri Sakık'ı dışarıya çıkardı.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Sayıştay, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Başbakanlık, MİT Müsteşarlığı ve MGK Genel Sekreterliği'nin bütçeleri kabul edildi. (aa)