Genelkurmay'dan kriptolu telefon açıklaması

Genelkurmay'dan kriptolu telefon açıklaması
Genelkurmay'dan kriptolu telefon açıklaması
Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmelerinin ardından gündeme gelen 'kriptolu telefonlarla' ilgili bir açıklama da TSK'dan geldi.

ANKARA - Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "Devlet erkanı tarafından kullanılan; kriptosu, kripto anahtarları, yazılımı ve cihazın üretimi tamamen TÜBİTAK tarafından yapılan 'Kriptolu Cep Telefonları' ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır" ifadelerine yer verildi.
Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, bir gazetede 'devlet erkanının kullandığı kriptolu cep telefonlarına ait anahtarların Genelkurmay Başkanlığına bağlı MUBİLDESKOM Elektronik Anahtar Üretim Merkezi'nde insan müdahalesi olmadan elektronik ortamda üretildiği' iddiasının yer aldığı belirtildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Devlet erkanı tarafından kullanılan, kriptosu, kripto anahtarları, yazılımı ve cihazın üretimi tamamen TÜBİTAK tarafından yapılan 'Kriptolu Cep Telefonları' ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır." (AA)

 

 

Kriptolu telefonlar dinlenebilir mi?

 

 

Erdoğan'dan 'ses kaydı' açıklaması: Dublajını kendilerinin yaptığı piyes..

 

 

Ses kaydının faturası TÜBİTAK'a çıktı


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  TÜBİTAK

  ,

  Ankara

  ,

  Anahtar