'Gerilim yaratmayın'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendilerine yönelik muhalefetin Meclis dışında olduğunu ifade ederek, milletvekillerini "Bu nedenle gerilim yaratmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürmeyin, çünkü gerginlikten medet ummak isteyenler var" sözleriyle uyardı.
Haber: ERGUN AKSOY / Arşivi

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendilerine yönelik muhalefetin Meclis dışında olduğunu ifade ederek, milletvekillerini "Bu nedenle gerilim yaratmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürmeyin, çünkü gerginlikten medet ummak isteyenler var" sözleriyle uyardı.
Erdoğan, AKP'nin dünkü grup toplantısının basına kapalı bölümünde isim vermeden Hüsrev Kutlu'yu kastederek, "İyi niyetli olmak yetmiyor. Milletvekilleri dikkat etsinler, çünkü bu ülkede gerilimden medet umanlar var. Ülkenin atmosferine göre davranalım" dedi. Milletvekillerinin davranışlarına 'çekidüzen' vermesini isteyen Erdoğan, şöyle konuştu:
"Çünkü bu ülkenin gerginliğe tahammülü yok. Bu nedenle fırsat bekleyenlerin
ekmeğine yağ sürmeyin, biz hizmet için geldik, gerilim yaratmak için gelmedik. Bu tartışmalar girmeyin, bu tartışmalara bizim ayıracak ne zamanımız ne de enerjimiz yoktur.
Esas muhaliflerimiz Meclis'te değil, Meclis dışında."
Başbakan Erdoğan, yaklaşan yerel seçimlere de değinerek, milletvekillerinin
1. derece yakınlarının belediye başkan adayı olamayacaklarını söyledi. Erdoğan, "Çünkü biz bir aile şirketi değiliz. Seçimler çok önemli, en iyi adayları çıkarıp en iyi sonuçları almalıyız. Adaylar için kulis yapmayın, taraf olmayın, sadece çalışın" dedi.
Başbakan Tayyip Erdoğan toplantı sırasında milletvekillerini Meclis'e düzenli bir şekilde gelmeleri konusunda da uyardı.