"Gezi'yi statlara taşımak futbolu bitirir"

"Gezi'yi statlara taşımak futbolu bitirir"
"Gezi'yi statlara taşımak futbolu bitirir"
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gezi Parkı olaylarının yeni futbol sezonunda statlara taşınması halinde 'futbolun biteceğini' iddia etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç "Stadyumları şiddetin, siyasi gösterilerin merkezi haline getirenler hukuki bedelini öder" dedi.

Zaman gazetesine konuşan Kılıç, Gezi Parkı protestolarının tribünlere yansımaması için hem taraftarlara hem de kulüplere uyarılarda bulundu.

Kılıç, "Stadyumları şiddetin, siyasi gösterilerin merkezi haline getirenler hukuki bedelini öder. Futbol taraftarı arasına siyasi nifak sokanlar bedelini öder. Kanunda bedeli neyse. Stadyumlar siyaset yeri değil" dedi.

"FUTBOLU BİTİRİR"
Statlardaki güvenliğin kulüplerin sorumluluğunda olduğunu söyleyen Kılıç, şöyle konuştu:

"Taraftar gruplarının arasına birileri sızmak isterlerse burası muz cumhuriyeti değil. 30 senedir terörle mücadele eden bir devletiz. Bir-iki yaşanır. Üçüncüde kontrol altına alınır.

Olayların arkasında kim var, tahrik eden kim, kulüpler nereye kadar içinde? Devlet 24 saat içinde lamba gibi ortaya koyar.

Polisle, yargıyla kimseyi korkutmuyorum ama bir eylem için senelerce men cezası almak kulübü ve kendini ateşe atmak kimseye bir şey kazandırmaz. İnsanlar çocuklarını maça, cepheye mi korkusuyla gönderir hale gelirse bu durum Türkiye 'de futbolu, kulüpleri, yöneticilerini bitirir."

"ELEKTRONİK BİLET SUÇU ENGELLEYECEK"
Spor savcılarının stadlarda olayları yakından izleyeceğini söyleyen Kılıç, elektronik bilet uygulaması ile suçun engellenmesini amaçladıklarını ifade etti.

Kılıç, "Spor savcıları müsabakaları yerinde izleyecek, doğrudan görecek. Raporlar, görüntüler önüne gelecek. Kimin hangi koltukta oturduğunun tespiti için elektronik bilet uygulamasına geçiyoruz. Burada bir fişleme yok. Elektronik bilet tribünlerde yaşanan olaylardan çıktı. Elektronik bilet güvenlik , suç işleyeni bulmak ve bir daha stadyuma girmesini engellemek amaçlı" dedi.

ÜNİVERSİTE UYARISI: KİMSE HAYATINI KARARTMASIN
Kılıç, eylemlerin üniversitelere de yayılacağı haberleriyle ilgili ise “Gezi eylemlerini üniversitelerde de deneyebilirler. İstediğimiz, öğrencilerin karşı karşıya gelmemesi. Birisi eğitim almama hakkını kullanmak istiyorsa bahçede oturur, boykot hakkını kullanır. Ama, amfide ders yapan öğrencinin hakkını kısıtlamaya kalkarsa devlet gereğini yapar. Eylemciler, eyleme katılmayanların bu hakkını kısıtlayamaz. Çağrım şu: Kimse hayatını karartmasın, geçmişine sabıka kaydı düşürmesin.” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/1145650114565025

  YORUMLAR
  (25 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sporu ne bitirir? - misketh

  Sizi de yanlış bilgilendirmişler sayın bakanım, sporu tribünde slogan atanlar değil doping bitirir. Sizin yönetiminiz altında doping rekorları kıran Türkiye'yi yakında bütün uluslararası yarışmalardan men edecekler, gençlerimiz madalya uğruna sağlıklarını kaybedecekler. Siz siyaset yapacağınıza önce federasyonlarınıza çeki düzen verin.

  Türkçe meali... - armagandenizci

  Haberi okumaya üşenenler için özetini geçeyim: "On yılda tekamül ettirdiğimiz faşist sistemimiz öyle mükemmel ki hiç kimse izlenmekten kurtulamaz, elimizden kaçamaz, kaçsa da uzağa gidemez." Söylenen: "Hiç kimse hayatını karartmasın." Söylenen: "Kimse hayatını karartmasın." Kastedilen: "Hayatınızı karartırız, bize karşı laf söylerseniz."

  imamlarin kuru siki tehditleri - rapala

  futbol biter???universite ogrencilerinin kariyeri baslamadan biter??bu ne ya!! ileri demokrasi falanmi, ey VEZIR sen baski yaptikca sadece sen bitersin, ne futbol biter, nede genclerin hayati kararir....

  tir tir tir tir - cauchy0

  bu kadar korkacak ne var anlamadım. statlar özgürlük haykıracak , seyirci birbiriyle değil (ki siz bunu tercih ederdiniz) diktatörlerle çatışacak , iktidarınız sona erecek ve artık kontrol edemeyeceğiniz mahkemelere soygunlarınızın hesabını vereceksiniz hepsi bu...

  Sen kim olarak halkı tehdit ediyorsun? - Alkan_

  Sen kimsin? Sen kim olarak halkı tehdit edip öğrenciler hayatlarını karartmasın diyebiliyorsun? Kurduğunuz talan düzenini yıkacağız!!!

  Sporun değil AKP iktidarının bitmesinden korkuyorsunuz! - Ali Fakı

  "Gezi protestolarını statlara taşımak" sporu değil AKP'yi bitirir! Bunun için ne tür faşizan önlemlerle halkın, özgürce ve her yerde çürümüş iktidarınıza olan muhalefetini engellemek istiyorsunuz!

  NE SOYLEDIGINI BILMEYEN SPOR BAKANI - Equalizer001

  Radikal: ?Kılıç, "Stadyumları şiddetin, siyasi gösterilerin merkezi haline getirenler hukuki bedelini öder. Futbol taraftarı arasına siyasi nifak sokanlar bedelini öder. Kanunda bedeli neyse. Stadyumlar siyaset yeri değilA" demis ve herzaman yaptigi gibi sacmalamis. Her seyden once; hukumeti protesto etmek vatandaslarin en temel demokratik hakkidir. Protestoyu nerde yapacagina hukumet degil, vatandaslar karar verir. Bu bir spor arenasi, bir universite veya bir park olabilir. Yeterki; kendileri gibi dusunmeyelere karsi siddete basvurmasinlar. Ote yandan; vatandaslarin AKP taraftari ve CHP taraftari olmalari ile, Galasaray taraftari ve Fenerbahce taraftari olmalarinin arasinda ne fark var? Her ikisi de karsit kamplarda toplanmis, karsit dusunceli fikirlere sahip toplumu temsil etmiyorlar mi? Ayrica; siyasiler siyaseti her ortamda uygulama hakkina sahip iken, vatandasa bu hakki neden inkar etme hatasina dusuyorlar? Vatandasin siyaseti nerde yapip-yapamiyacagini hangi sivil kununun hangi maddesi belirliyor? Bana gore; hukumet ile vatdas arasindaki surtusmelerin temelinde yatan en buyuk sebep; Turkiyenin kanun ve kurallar fukarsi bir ulke olmasidir. ?Hukumet belagat degil kuvettir; ates ve tehlikeli hizmetci gibi bir an bile yalniz basina birakilmamalidir. _George Washington