'Girdiğim her parti kapatıldı'

'Girdiğim her parti kapatıldı'
'Girdiğim her parti kapatıldı'
Samsun'a gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 35 yıldır siyasette olduğunu ve her girdiği partinin kapatıldığını dile getirdi

Murat SANDIKÇI-Yaprak KOÇER

SAMSUN - Kapatılmayan tek partinin AK Parti olduğunu belirtip, kendi içlerine de fitne, fesat sokulmaya çalışıldığını söyleyen Arınç, "Unutmayın bir Erkan Mumcu AK Parti içinden çıktı. Abdülatif Şener AK Partinin içinden çıktı. Kendisine 2.5 yıl bakanlık verdiğimiz bir insan, bitmiş tükenmiş birisini aldık milletvekili yaptık, bakan yaptık. Ama günün birisinde, sen aslansın kaplansın ne işin var burada yürü aslanım dediler. Arkasına 20 kişi aldı gitti. 21’nciyi bulamadılar" diye konuştu.

Bugün karayolu ile Ankara’dan Samsun’a gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Yusuf Ziya Yılmaz ve partililer tarafından karşılandı. Ardından öğle yemeği yiyen Başbakan Yardımcısı Arınç, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile birlikte Atatürk Spor Salonu’nda yapılan AK Parti 4'üncü İl Kongresine katıldı. 647 delegenin yer aldığı ve mevcut il başkanı Osman Çetinkaya ile birlikte Fuat Köktaş ve Mustafa Acar’ın yarıştığı kongrede konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, milletvekili, yerel ve referandumlarda elde ettikleri başarılardan söz etti. AK Partinin büyük ve güçlü bir parti olduğunu ifade eden Arınç, "Bugün 10’ncu yılındayız. 9.5 yıldır iktidardayız. 3 kez milletvekili seçimlerine girdik. Her seferinde oylarımızı artırdık. Bu yakında siyasi dönemimizde görülmüş bir şey değil. Avrupa’da da bunu görmek mümkün değil. Demokrat Parti, Doğru Yol Partisi, Anap. Bunların hepsi iki dönem üstü üste iktidar oldular. Ama sonra kayboldular. CHP ’yi hesaba katmıyorm. 60 yıl önce iktidarı kaybetmişlerdi. Bir daha da iktidara gelemedi. Bu da dünya siyasi tarihinde görülmüş bir şey deği" dedi.

HER GİRDİĞİM PARTİ KAPATILDI
35 yıldır siyasette olduğunu ve her girdiği partinin kapatıldığını dile getiren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kapatılmayan tek partinin AK Parti olduğunu belirtti. 10 senedir iktidarda olduklarını hatırlatan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Milli Nizam Partisi, Milli Selamet Partisi, Refah Partisi ve Fazilet Partisi'de kapatıldı. Sanmayın bir elimizi yağda bir elimiz balda. Sanmayın herşey çok rahat ve kolay oldu. Siz biliyorsunuz aslında ne zorluklar çektiğimizi. Bizi de yıkmak istediler. Bizim de aramıza fitne sokmak istediler, devirmek istediler. Fazla oldunuz dediler. Cuntacılık yaptılar. Dış güçlerle birleşerek milletin partisini al aşağı etmek istediler" diyerek şöyle devam etti:

"ŞAPKAYLA İŞİMİZ YOK"
"Ama çok şükür devir değişti. Bu partide siyaset yapan herkes başta genel başkanımız olmak üzere en ücra köydeki üyesine kadar cesur insanlardır. Cesurdular, kararlıydılar, ilkeli siyaset yaptılar. Bütün bu dalavereler boşa gitti. Bütün bu tuzaklar boşa gitti. 10 senedir iktidardayız. Bizi yıkmak isteyenler yıkıldılar. Allaha dayandın mı, millete güvendin mi, hiçbir güç seni yıkamaz. Korkutmak istediler. Sen kimsin, kimi korkutuyorsun be. Sen kimsin Allah aşkına. Bizim milletten aldığımız emaneti sokakta bırakıp kaçacak mı sandılar. Bizim içimizde şapkasını alıp kurtardığı zaman Allah'a şükreden adam yok. Şapkayla işimiz yok bizim. Sen kim oluyorsun, otur oturduğun yerde. Sen kimsin. Ben milleten oy almış siyasi hükümetim. Çok şükür bütün tuzaklar boşa çıktı. Milletin dediği oldu.ö

"BİTMİŞ, TÜKENMİŞ BİRİSİNİ BAKAN YAPTIK"
"Ak partinin etkisiz hale gelmesi, iktidardan uzaklaşması, gücünü yitirmesi, bölünmesi, parçalanması için sadece cuntalıcık faaliyetleri, kafesler, balyozlar bir tarafa, kendi içimize de oynadılar zaman zaman" diyen Başbakan Yardımıcısı Bülent Arınç, "Unutmayın bir Erkan Mumcu AK Parti içinden çıktı. Abdülatif Şener AK Partinin içinden çıktı. Kendisine 2.5 yıl bakanlık verdiğimiz bir insan, bitmiş tükenmiş birisini aldık milletvekili yaptık, bakan yaptık. Ama günün birisinde, sen aslansın, kaplansın ne işin var burada yürü aslanım dediler. Arkasına 20 kişi aldı gitti. 21’nciyi bulamadılar. Ama 20 kişinin AK Parti içinden ayrılıp gitmesi bizim için işaret fişeğiydi" dedi. Arınç, "Sonra yıllardır tanıdığımız, AK Parti’nin kuruluşunda da fevkalede hizmetleri bir arkadaşımız, ama ayrıldığı gün AK Parti’ye karşı muhalefet eden bir partiyi kurdu. Ama şimdi yok. Partisi de yok kendisi de yok" diye konuştu. Ak Partinin içine fitne, fesat sokmak isteyenlerin olduğunu, bu nedenle kendilerinin disiplinli bir parti olmaya mecbur olduklarını dile getirdi.

"BİZ KİMSENİN ÇAY OCAĞI YADA KAHVESİ DEĞİLİZ"
"Herkesin birbirine çelme takmaya çalıştığı, arkasından konuştuğu bir parti, böyle bir partinin akıbetini görmek isterseniz geçmişte tek başına iktidar olan ama şuanda tabelası olmayan partilere bakın" diyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Nerede Doğru Yol Partisi, Anavatan Partisi. Hiçbirisi kalmadı. Biz devam ediyoruz. Daha da güçleniyoruz. Çünkü fitneye fesata müsaade edemeyiz. Disiplin, güven ve birbirine sadakat göstermek bizim partimizde temelde. Biz kimsenin çay ocağı ya da kahvesi değiliz. Bu parti de en tepesinden herkese kadar aynı düşünceye sahip, birbirine güvenen bir topluluk olacağız. Bu yoldan hiç vazgeçmeyelim" dedi.

Salonun boş olmasına da değinen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bu boşluğu hiç unutmayacağım. Yüzde 62 oy almanın sonucu bu olmamalı. Bunun nedenini tahmin ediyorum. Bundan sonra bu salonlar dolacak" diyerek parti yönetimine uyarıda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ise yaptığı konuşmasında Ak parti iktidarı zamanında Samsun'a yapılan hizmetler ve yatrımlardan söz etti.

KORUMA POLİSLERİNİ ZİYARET ETTİ
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ta konvoyda kaza yapan polis memurlarını Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ziyaret ederek “Geçmiş olsunö dileklerinde bulundu. Kazaya yapan polis aracına çarpmamak için ani fren yapan otomobilde bulunan Suat Kılıç'ın Özel Kalem Müdür Yardımcısı Mert Avcılar'ı da hastanede ziyarette bulundu. Burada Avcılar'a , "Belin ağrıyorsa niye o kadar saat salonda ayakta durdun. Genç insanlarsınız. Bana hizmet vereceksiniz diye sakat mı kalacaksınız" dedi. Bakan Kılıç ile Başbakan Yardımcısı Bülent Aranç daha sonra karayoluyla Ankara’ya hareket etti.(dha)