Gökçek: Cumhuriyet tarihinin rekorunu kıracağız

28 Mart'ta Cumhuriyet tarihinin rekorunu kıracaklarını öne süren AKP'nin Ankara adayı Gökçek, "Anketler nedeniyle rehavete kapılmayalım" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP adayı Melih Gökçek, 28 Mart seçimlerinde Cumhuriyet tarihinin rekorunu kıracaklarını öne sürerek, kimsenin anket sonuçları nedeniyle rehavete kapılmamasını istedi.
Gökçek ve AKP Altındağ adayı Veysel Tiryaki, Siteler Kavaklar Meydanı'nda Altındağlılara seslendi. Gökçek, yaklaşık 5 bin kişinin doldurduğu meydana 'Vur vur inlesin Karayalçın dinlesin' tezahüratlarıyla girdi. "Ben değil sandıkta siz vuracaksınız" diyen Gökçek, SHP adayı Murat Karayalçın'ın 'kaybetmenin verdiği tedirginlikle hırçınlaştığını' öne sürdü.
Gökçek, yapılan seçim anketlerine de değinerek, yüzde 68.4 çıkan tahmini sonuçların kendisini hem sevindirdiğini hem de korkuttuğunu belirtti. "Nasıl olsa bu seçimi alırız" diye düşünülmemesini isteyen Gökçek, "Seçimlerde Cumhuriyet tarihinin rekorunu kıracağız, Anket sonuçları kimseyi rehavete sürüklemesin, herkes sandığa gitsin" dedi.
Gökçek, AKP'nin seçimlerde yedi ilçeyi alacağını, Çankaya'da ise başa baş yarıştığını söyledi. Yapılan son ankette Çankaya'da AKP'nin 1.5 puan öne geçtiğini ileri süren Gökçek, son 5 günde çalışıp oy oranlarını artıracaklarının ve 'CHP'nin kalesi Çankaya'yı da alacaklarını' belirtti.