Gökçek: Emir demiri keser, Arınç'la ilgili konuşmayacağım

Gökçek: Emir demiri keser, Arınç'la ilgili konuşmayacağım
Gökçek: Emir demiri keser, Arınç'la ilgili konuşmayacağım
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatı nedeniyle bundan sonra Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la yaşadığı polemiğe ilişkin sorulara yanıt vermeyeceğini söyledi. Gökçek, Arınç'ı 'paralel yapı' ile birlikte hareket etmekle suçlayarak istifaya davet etmişti. Arınç da, Gökçek'i "Ankara'yı parsel parsel paralel yapıya satmakla" itham etmişti.

RADİKAL - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la yaşadığı sert tartışma üzerine Başbakan'dan gelen uyarı üzerine bugün şunları söyledi:

Ben Bülent Arınç'la ilgili düşüncelerimi tweetle belirttim. O da cevap verdi. AK Partililer'de parti disiplini vardır. Fitneye ateş dökmeyiz, söndürürüz. Parti disiplini bunu gerektirir. Emir demiri keser, kesinlikle ve kesinlikle konu üzerinde hiçbir soruya yanıt vermeyeceğim.

Dün akşam Başbakanımız konuşulmaması gerektiğini belirtti. Başbakanımızın emri başım üstünde. Bugünden sonra herhangi bir şekilde bu konu üzerinde en ufak bir cevap vermeyeceğim. Bizim partimiz CHP değil, Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu değil. Ak Parti , CHP değildir. AK Parti’de emir verilir, o emir yerine getirilir. Başbakan’ın emri üzerine bundan sonra konuşmayacağım

Bizim partimiz CHP değil, genel başkanımız da Kemal Kılıçdaroğlu değil.

Arınç'tan ikinci Gökçek açıklaması:

Arınç'tan Gökçek'e sert yanıt: 8 Haziran'dan sonra hesabını sorarım

Arınç bombaladı, Gökçek televizyon programını iptal etti

Melih Gökçek'ten Bülent Arınç'a 'Gezi' göndermesi

Osman Gökçek'ten adaylık açıklaması  http://www.radikal.com.tr/132121513212154

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Emir erliğinin arkasına sığınma - user771112

  Meali şudur: "Baktılar ki tüm kirli çamaşırlar dökülecek ortaya, susun lan dediler!"

  Aferin Gökçek! - zavrak

  Bülent Arınç demişti. "Benim aleyhimde konuşacak herkesi biliyorum. Kimin nerede havlayacağını biliyoruz." Şimdi Gökçek'in "emir-demir" filan derken aslında "söz de dinlermiş" şirinliğine bürünmüş olması pek hayra alamet gelmiyor.

  emir demir keser - kocero 21

  dogru söylemis emir demir keser; budur iste Akepenin demokrasi anlayisi hepiniz bir sahsin agzina bakiyorsunuz, Kral ve Köle hesabi size oy vernde bir anlasa hersey bambaska olur o zaman

  Fitne mi GERÇEK mi ? - user406073

  Bir kere söylenenler fitne değil büyük olasılıkla GERÇEK , hem de gerçeğin ta kendisi. Allah söyletti ve işler ayaklarına dolanmaya başladı. Konuşursa söyleyeceği bir şey yok ki konuşabilsin,konuştuğu zaman da ne kadar doğruları konuştuğu ortada. Partiye zarar vermesin diye konuşmamaları kimin aleyhine? Oy veren kemik kitle de bu durumu düşünsün. Hepsinin kirli çamaşırlarının ortaya dökülmesine ve yargı yollarının açılmasına az kaldı. Hala hangi yüzle insan içine çıkıyorlar anlamak zor.