Gökçek: Emir demiri keser, Arınç'la ilgili konuşmayacağım

Gökçek: Emir demiri keser, Arınç'la ilgili konuşmayacağım
Gökçek: Emir demiri keser, Arınç'la ilgili konuşmayacağım
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatı nedeniyle bundan sonra Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la yaşadığı polemiğe ilişkin sorulara yanıt vermeyeceğini söyledi. Gökçek, Arınç'ı 'paralel yapı' ile birlikte hareket etmekle suçlayarak istifaya davet etmişti. Arınç da, Gökçek'i "Ankara'yı parsel parsel paralel yapıya satmakla" itham etmişti.

RADİKAL - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la yaşadığı sert tartışma üzerine Başbakan'dan gelen uyarı üzerine bugün şunları söyledi:

Ben Bülent Arınç'la ilgili düşüncelerimi tweetle belirttim. O da cevap verdi. AK Partililer'de parti disiplini vardır. Fitneye ateş dökmeyiz, söndürürüz. Parti disiplini bunu gerektirir. Emir demiri keser, kesinlikle ve kesinlikle konu üzerinde hiçbir soruya yanıt vermeyeceğim.

Dün akşam Başbakanımız konuşulmaması gerektiğini belirtti. Başbakanımızın emri başım üstünde. Bugünden sonra herhangi bir şekilde bu konu üzerinde en ufak bir cevap vermeyeceğim. Bizim partimiz CHP değil, Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu değil. Ak Parti , CHP değildir. AK Parti’de emir verilir, o emir yerine getirilir. Başbakan’ın emri üzerine bundan sonra konuşmayacağım

Bizim partimiz CHP değil, genel başkanımız da Kemal Kılıçdaroğlu değil.

Arınç'tan ikinci Gökçek açıklaması:

Arınç'tan Gökçek'e sert yanıt: 8 Haziran'dan sonra hesabını sorarım

Arınç bombaladı, Gökçek televizyon programını iptal etti

Melih Gökçek'ten Bülent Arınç'a 'Gezi' göndermesi

Osman Gökçek'ten adaylık açıklaması