Gökçek: HDP'nin barajı aşması Türkiye'nin istikrarına darbedir

Gökçek: HDP'nin barajı aşması Türkiye'nin istikrarına darbedir
Gökçek: HDP'nin barajı aşması Türkiye'nin istikrarına darbedir
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la yaşadığı sert polemikle gündeme gelen Melih Gökçek, bu kez de HDP'yi hedef aldı ve HDP'nin barajı geçmesi için 'bir üst akıl' tarafından 'oyunlar oynandığını' öne sürdü.

RADİKAL – Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç'la geçtiğimiz hafta yaşadığı sert polemikle gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, twitter hesabı üzerinden bu kez de HDP’yi hedef aldı.

HDP’nin barajı geçmesi için ‘bir üst akıl’ tarafından ‘oyunlar oynandığını’ öne süren Gökçek, konuyla ilgili televizyonlarda bazı ‘belgeler’ göstereceğini iddia etti.

Gökçek'in HDP hakkındaki tweetleri şöyle:

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çözüm süreci ve ‘izleme heyeti’ne yönelik çıkışlarını eleştirmesi üzerine, Hükümet sözcüsü Bülent Arınç’ın ‘paralel yapı ile bağlantılı’ olduğunu öne süren tivitler atan Melih Gökçek, Arınç’tan çok sert yanıt almış ve daha sonra yine twitter hesabı üzerinden yayınladığı bir mektupla kendini savunmuştu.

 


  http://www.radikal.com.tr/1324484132448428

  YORUMLAR
  (28 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ZAVALLI TÜRKİYE - user870000

  Türkiye Cumhuriyeti'nin başkentini böyle düzeysiz, seviyesiz birinin yönetiyor olması milyonlarca insan gibi benim de canımı çok acıtıyor. Bu şahsın bu güne kadar insanlarda güzel duygular uyandıracak bir şey söylediğine tanık olmadık. Kardeşlik, dayanışma, sevgi, saygı, hoşgörü gibi değerlerle hiç ilgisi olmadığını 1991 yılından beri tanıdığım için biliyorum. Ayrıca seçimlere kadar HDP'nin üzerine gideceklerini, provakasyonlar deneyeceklerini, başta Demirtaş olmak üzere bir itibarsızlaştırma politikası yürüteceklerini tahmin etmek zor değil. Ama nafile. Bu ülkeyi gerçekten sevenler, ülkenin geleceği için kaygı duyanlar, bu ülkeye hak ettiği itibarı sağlamak isteyenler bu seçimde HDP'yi destekleyecek. HDP bu ülkeyi bölmeye değil; bölünmüş bir ülkeyi (Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Dindar-Dindar Olmayan vb. ) birleştirmeye geliyor. Ve Gökçek gibiler ne yaparsa yapsın bu ülkenin demokratları ve vicdanlıları HDP'yi meclise güçlü bir şekilde taşıyacaktır.

  Yusuf Yusuf - user1043894

  eeee dinsizin hakkından imansız gelir. ayrıca , üst akıl kavramı diye bir şey yoktu , bu aralar moda oldu, demek ki üst akılları siz iyi bilirsiniz. nasıl ki adı sanı olmayan bir parti bir defada nasıl türkiyenin en en çok oy alan partisi olduysa, CHP deki istikrarı kırmak için kasetler çıkarıp sizin elinize teslim edenlerde üst akıllar değil mi, afyondaki patlayan cephanedeki cephane nerde? suriyede ölen her insanın tabi sizin planlarınızla , fitnenizle öelnlerin ahı günahı üzerinizde, siz teksiniz tek, merak etmeyin türkiyede sizin makam ve mevkilere yerleştirdiğiniz insanlar hep ortayolcu, menfaatçi siz düştüğünüz gibi onlar size en büyük tekmeyi vuracak. elinde IŞIDe verdiğiniz yardımların da belgeleri yok mu, bence sende reisi cumhurunda gizli belgeleri varki senin tuzun kuru

  Ecele faydası yok bu halin başgan - eleftheria

  Korkuyorlar korkuyorlar, HDP'li yoldaşımdan :)))

  * - user998936

  bu belediye başkanını ciddiye almak bile abes. her şeye kılıfı 'paralel' ve 'üst akıl' şu sıra. ne diyeyim o üst veya alt her ne olursa artık akıl bu adama da bir ara uğrasın da; 'sus bre artık' deyiversin. açıklamasına gelecek olursak akp içindeki mhpli tabandandır kendisi, milliyetçi oylarını kaybetmemek için akıllarınca hamle yapıyorlar. ülkemde siyaset böyle laf kalabalıklarıyla, uydurmalarla yapılıyor ne yazık ki.

  Hdp - user781727

  Akp yi güçlü kılan, kürt kökenli seçmendir. Eğer hdp, şereflikoçhisar da, haymana da, sutanbeyli de, esenlerde, mardin de,, siirt te, van da daha böyle onlarca yerde, sadece kürt nüfusun oylarını alabilir se %10 değil, 14 ü bile yakalar. Ama sol, sosyal demokrat ve chp nin tabanından, alacağı oylarla, haksız olan bu barajı geçmeye çalışırsa, hiç ümit yok. Yerel seçimlerde ve cb seçimlerinde, kendisinden çok akp ye fayda sağlamış bir partiye, sol oy çıkacağına ihtimal vermiyorum. Öcalan ın memleketi urfada bile başarı sağlayamıyorsa, işleri zor. Melih gökçek daha 25 yıl başkan seçilir. Ülkemizde, ezilen ler sadece kürt ler değil, hdp tam bir kürt milliyetçisi kimliğine büründü. Akp ile danışıklı dövüş halinde işbirliği yaptığı algısı yaygın. Kimse, hdp ye düşman olduğumu sanmasın. sıradan bir vatandaşım ve sıradan ınsanlar la birlikte oy kullanacağım. gördüklerim ve gerçekler bunlar.

  Bilime Somut Bir Örnek - Muhammet Sami Bayram

  Durumu çok vahim olabilir. Psikoloji bu duruma net yanıt vermiş. '' complex d'inferiorite '' ve '' agression '' çaresizlikten ve kompleksten kaynaklı ne yapacağını bilememe, saldırganlık durumu. İlkokulda bir anımı da hatırlattı. Siyah önlük giyilen dönemlerde. Bir arkadaşımız vardı ve 5 yıl okulda lider sıfatındaydı, küfürler eder, sınıflarda kabadıyılık sarfederdi. Okuldan uzaklaştırılacağını ve liderliğinin bitip dış dünyada '' hiç bir işe yaramayacağını '' kavradığı son zamanlarda her yere saldırmaya, okul camlarını kırmaya, kendine zarar vermeye başlamıştı. Durumu çok kötüydü, sadece anımsadım. Belleğim nasıl da bu iki fenomeni bir araya getirdi bilmiyorum.

  balıkçı - user490795

  asıl senin varlığın memlekete darbe,yaptıklarında cabası...biraz çalış,konuşma artık.çal demedim dikkatli oku!!