Gökçek: Sarıgül'e Ankara teklif edildi

Gökçek: Sarıgül'e Ankara teklif edildi
Gökçek: Sarıgül'e Ankara teklif edildi
Melih Gökçek, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını Mustafa Sarıgül'e teklif ettiğini iddia etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yerel seçimlerde CHP 'nin Ankara adayı ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Kral FM'de yayınlanan ‘Mehmet'in Gezegeni’ programına konuk olan Gökçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Mustafa Sarıgül'e teklif götürdüğünü ancak Sarıgül'ün teklifi kabul etmediğini söyledi.

Gökçek, “Kılıçdaroğlu, Sarıgül’e teklifte bulundu, o da kabul etmedi. O İstanbul’u istiyor, Kılıçdaroğlu Ankara’yı teklif ediyor” dedi.

CHP'nin İstanbul adaylığı konusunda Gürsel Tekin'in daha şanslı olduğu ileri süren Gökçek, kendi adaylığına ilişkin de açıklamalarda bulundu. Gökçek, aday gösterilmezse üzüleceğini ve emekli olacağını söyledi.

Emeklilik dönemi için medyayı işaret eden Gökçek, “Üzülürüm, üzülürüm... Emekli oluruz ne yapalım. Programcı mı olurum yoksa bir televizyonda yöneticimi olurum bilmiyorum ama iyi yaparım o işi, ona inanıyorum. İkisi de olurum hem yönetirim hem program yaparım...” şeklinde konuştu.