Gökçek şimdilik rahat

AKP'den yeniden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Melih Gökçek ile büyükşehir belediye meclisi ve encümen üyelerinin de aralarında bulunduğu 63 sanık hakkındaki davaya Yargıtay'da devam edildi.

ANKARA - AKP'den yeniden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Melih Gökçek ile büyükşehir belediye meclisi ve encümen üyelerinin de aralarında bulunduğu 63 sanık hakkındaki davaya Yargıtay'da devam edildi.
'Görevi kötüye kullanmak' suçlamasıyla açılan davanın dünkü duruşmasında Yargıtay 1. Ceza Dairesi, dosyanın, mütalaasını hazırlaması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilmesi kararıyla duruşmayı erteledi.
Böylece dava seçim sonrasına kalırken, daha önce benzer suçtan erteleme cezası bulunan, bu davada ceza alması halinde hapse girme olasılığı bulunan, dolayısıyla başkan adaylığı tehlikeye düşen Melih Gökçek rahat nefes aldı.
Daha önce davaya türbanla katılması sorun olan sanık Hatice Hasdemir Şahin'in bundan sonraki duruşmalara katılmama talebi de kabul edildi.