Gökçek'ten AKP'ye adaylık başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, aday adaylığı için AKP'ye başvuruda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için AKP'ye başvurdu.
Gökçek, 28 Mart'ta yapılacak mahalli idareler seçimleri için aday adaylığını açıklamak üzere AKP Ankara İl Başkanlığı'nda, İl Başkanı Nurettin Akman'la basın toplantısı düzenledi. Akman, burada yaptığı konuşmada Gökçek'in Ankara için büyük hizmetler yaptığını ifade ederek, "Bugün Ankara'yı adeta bir Avrupa başkenti haline getiren sayın Gökçek'in aday adaylığı başvurusunu huzurunuzda kabul edeceğiz" dedi.
Gökçek'in ardından Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un da aday adaylığı başvurusunda bulunacağını belirten Akman, aday adaylığı başvurusunda bulunan herkesten AKP'ye yakışır şekilde davranmalarını istedi. Kesin adayların 24 Şubat'ta Genel Merkez tarafından açıklanacağını belirten Akman, "Sayın Gökçek ve Altınok'u hepimiz tanıyoruz. Her iki adaya da mücadelelerinde muvaffakiyetler dilerim. Asıl amaç Ankara'nın ve Türkiye'nin başarısıdır" diye konuştu.
Gökçek de, AKP'nin bir yıllık iktidarı döneminde yaptıklarının yediden yetmişe herkese ümit verdiğini ifade ederek, ekonomi başta olmak üzere, her alanda önemli adımlar atıldığını söyledi. Yerel seçimlerin AKP'nin zaferiyle sonuçlanacağını iddia eden
Gökçek, "Ülkeye istikrar, millete güven gelmiştir. Vatandaş artık yarına endişeyle değil, güven ve ümitle bakmaktadır. Bu nedenle sadece Ankara'da değil bütün Türkiye'de yüzde 50'yi aşarak herkesin iktidarı desteklediğini ispat etmek istiyoruz" dedi.
Belediye başkanlığı yaptığı 10 yıl içerisindeki çalışmalarını anlatan Gökçek, görev süresi içersinde 70 yıllık cumhuriyet tarihinde Ankara'ya yapılanların iki katını gerçekleştirdiklerini öne sürdü. Gerçekleştirdikleri projeler sonucunda Ankara'nın, nüfusu 4 milyon olan dünya kentleri arasında trafiği en rahat şehir haline geldiğini belirten Gökçek, "Ankara AB'ye girdi. İnşallah Türkiye'nin AB'ye girmesi de sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde olacak" dedi.