Gökçek'ten, "Aygün'le PKK'lılar akraba" iddiası

Gökçek'ten, "Aygün'le PKK'lılar akraba" iddiası
Gökçek'ten, "Aygün'le PKK'lılar akraba" iddiası
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'le ilgili olarak son iddia Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten geldi: Aygün kendisini kaçıran ve Ovacık Savcısı'nı vuran PKK'lılarla akraba...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ovacık Savcısı Murat Uzun’u şehit eden PKK ’lıların CHP 'li Hüseyin Aygün akrabaları olduğu iddiasını televizyonda söyledi.
Samanyolu Haber 'de canlı yayına katılan Gökçek, 'Hüseyin Aygün'ü kaçıran kişilerin Hüseyin Aygün'ün yakın akrabaları olduğu söyleniyor ' dedi. Gökçek 'Savcımızı şehit eden PKK'lıların Hüseyin Aygün 'ü kaçıranlar olduğu ortaya çıktı. Aygün 'ün 'İyi çocuklar ' dediği kişiler maalesef savcımızı katletti. Çok enteresan bir şey daha söyleyeceğim, bugüne kadar da kamuoyuna intikal etmedi bu olay. Hüseyin Aygün'ü kaçıran kişilerin Hüseyin Aygün'ün yakın akrabaları olduğu söyleniyor. Yani bu işi organize edenlerin, Hüseyin Aygün'ün akrabası olduğu bütün Tunceli'de konuşuluyor. Medyaya intikal etmeyen ama halkın arasında çok yoğun olarak konuşulan bir ifade” dedi.
Bu bilgiyi bir duyuma istinaden açıkladığını belirten Gökçek sözlerine şöyle devam etti: “Bu doğru mu değil mi? bunu Hüseyin Aygün çıkıp yalanlamalı veya açıklık getirmeli. Çıksın açıklama yapsın biz de rahat edelim. Eğer böyle olursa çok kötü. O zaman 'Hüseyin Aygün kimin akrabası ' bir de onun üzerinde yorum başlar. Ben sadece soruyorum doğru mu yalan mı?” (gazeteport)