Gökçek'ten solculara: İkiniz de gelin

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yerel seçimlerde rakiplerine fark atacağını ileri sürerek, "Seçimde CHP ile SHP bir arada olsa netice yine değişmez" dedi.

ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yerel seçimlerde rakiplerine fark atacağını ileri sürerek, "Seçimde CHP ile SHP bir arada olsa netice yine değişmez" dedi. AKP'den yeniden aday olan Gökçek, dün,
adaylık dilekçesini vermek için gittiği İl Seçim Kurulu Başkanlığı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimden zaferle çıkacağını iddia etti.
'Netice değişmez'
Kendisine rakip olarak son döneme kadar SHP adayı Murat Karayalçın'ı gördüğünü belirten Gökçek, ancak son yaptırdığı anketlerde CHP ile SHP'nin birbirine yakın oy oranına sahip olduğunu savundu. Gökçek, 'İki parti arasındaki çekişme size yarar mı?' sorusuna, 'İkisi de bir arada olsaydı neticenin değişeceğini sanmıyorum' yanıtını verdi. İstanbul'da ya da diğer kentlerdeki belediye başkan adaylarının kendi projelerini taklit ettiğini de iddia eden Gökçek, "Üretmek, düşünmek, hukuk bambaşka bir iş" diye konuştu.