Gök'ten Kılıçdaroğlu'na muhalefet

Gök'ten Kılıçdaroğlu'na muhalefet
Gök'ten Kılıçdaroğlu'na muhalefet
CHP Kurultayı'nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'değişim' temasına karşı çıkan milletvekili İsa Gök, Diyorlar ki değişin, metamorfoza uğrayın, başkalaşın, Kemalizimden uzaklaşın'. 6 Ok bizim her şeyimizdir' dedi

CHP ’nin Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılan 34. Olağan Kurultayı’nda konuşan Mersin Milletvekili İsa Gök, “Diyorlar ki değişin, metamorfoza uğrayın, başkalaşın, Kemalizimden uzaklaşın’. 6 Ok bizim her şeyimizdir. Bu özümüzden uzaklaştırmak için yeni bir CHP yaratma çalışması var” dedi.  Kurultayda, çalışma ve hesap raporları üzerinde konuşmak için 34 kişi söz isterken konuşmalar 5 dakikayla sınırlandırıldı.

-“ANAHTAR LİSTE ÖNERİSİNE KATILMIYORUM”-

Anahtar liste önerisine karşı çıkan Yakup Kepenek, “ AKP ’yi kendi silahıyla vuramayız. Çünkü AKP’nin silahı dinin siyasete alet edilmesidir. O kulvarda, o yarışta yer alamayız. O zaman sağın oylarını talip olurken düşünce yapılarımızı, ideolojimizi kollamalıyız. Sağdan kişileri alırken bir şey daha dikkat etmeliyiz, kapsayıcı, bütünleyici olmak koşuluyla solun bütün değerlerini bir güç birliğine çağırmalıyız. Bunu yaparken bize yakın duran Mustafa Sarıgül’e de çağrı çıkarmalıyız, başkalarına da çağrı çıkarmalıyız. Sayın Genel Başkan’ın anahtar liste önerisine katılmıyorum. Sayın Genel Başkan siz siz olun anahtar liste yapmayın, delegeye güvenin, delegede siz güvensin” dedi.


-“BU ÖZÜMÜZDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN YENİ BİR CHP YARATMA ÇALIŞMASI VAR”-


CHP Mersin Milletvekili ve PM Raporu’na muhalefet şerhi koyan İsa Gök, “Yenilenin diyorlar, değişme diye önümüze konulan şey aslında metamorfoz, başkalaşma, özünü yitirme. Diyorlar ki değişin, metamorfoza uğrayın, başkalaşın, Kemalizimden uzaklaşın’. 6 Ok bizim her şeyimizdir. Bu özümüzden uzaklaştırmak için yeni bir CHP yaratma çalışması var" dedi.


-“BAZILARI CHP’YE AKP ROLÜ BİÇMEYE ÇALIŞIYORLAR”-


Sabri Ergül de, konuşmasına, “PM Raporu görüşülürken PM üyeleri konuşamaz, söz alamazlar. Bizlerin konuşması gereken üyelerin konuşma hakkını PM üyelerine 10 dakika vermek usule aykırı” diyerek başladı. Ergül, şöyle dedi: “Her şeyden önemlisi CHP’nin birliğidir, aramızdaki sevgidir. CHP’ye rol biçmeye çalışanlar var; iyi niyetliler var, kötü niyetliler var. Bazıları CHP’ye AKP rolü biçmeye çalışıyorlar.
CHP’liler olarak biz AKP’nin yapay gündemine takılıp kalmayalım. CHP Genel Merkezi’ndeki taşeron işçilerini kadroya alın.”

Seçimden sonra tutuklu milletvekilleri sürecinin yeterince yürütülmediğini iddia eden Ergül, “Meclis’i kitleseydik tutuklu vekiller gelmeden Meclis’i kitleseydik. O süreci yönetemedik” diye konuştu. Ergül, “Çarşaf liste diyorsunuz da o çarşaf listeyi barajlı hale getiriyorsunuz. Bırakınız örgüt istediklerini özgürce seçsinler” diye kaydetti.