Gölcük'ten göl hatırası

Gölcük'ten göl hatırası
Gölcük'ten göl hatırası

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül geçen hafta gerçekleştirdiği Bolu ve Düzce ziyaretlerinin fotoğraflarını twitter takipçileriyle paylaştı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül twitter takipçileriyle fotoğraflarını paylaştığı Bolu ve Düzce'nin tabiat güzellikleriyle dolu iller olduğunu söyledi.

ANKARA -Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geçen hafta gerçekleştirdiği Bolu ve Düzce ziyaretine ilişkin detayları ve fotoğrafları Twitter hesabı üzerinden takipçileri ile paylaştı. Gül, Bolu ve Düzce’nin tabiat güzelliklerine dikkat çekerken Düzce’de 1999 depreminin yaralarının sarıldığını kaydetti.
Cumhurbaşkanı Gül, İstanbul ’daki evinde bilgisayarının başında olduğunu belirttiği Twitter mesajlarında geçen hafta perşembe ve cuma günü gerçekleştirdiği Bolu, Düzce ziyaretlerini anlattı. Gül “Bolu, harika tabiat güzellikleri ile dolu bir ilimiz. Abant başta, Yedi Göller, Sünnet Gölü gibi pek çok göl.Millî parklar, yaylalar, kayak merkezleri. Normalde, mavi ile yeşil hep deniz seviyesinde buluşur. Ama Bolu’da mavi ile yeşil 1000 metrenin üzerindeki bu göl ve ormanlarda buluşuyor. Buranın harika güzellikleri, adeta saklanmış gibi. Bunları Türkiye ve dünyaya tanıtmamız gerekir” dedi. Gül mesajlarının yanında fotoğraflar da paylaştı. Gül Gölcük’te bulunan donmuş gölün kenarında ve Bolu Vali Konağı önünde çekilmiş fotoğraflarını yayımladı. 

Eski dostlarla sohbet
Gül fotoğraflarla birlikte şunları kaydetti: “Eski dostlarımla arka plandaki villada güzel sohbet bir yaptık.Ziyaret ettiğim birçok ilde vilayet binalarına çok üzülürüm. Eski vali konakları gitmiş, yerinde basık tavanlı…estetiği ve simgeselliği olmayan binalar var.Bolu Vali Konağı’nı görünce büyük mutluluk duydum. 1800’lerin başında yapılmış, güzel korunmuş, tarihî bir bina, her şehrimizde olduğu gibi, Bolu’da da, Düzce’de de vatandaşlarımız samimi sevgi ve muhabbet gösterdiler. Hepsine çok teşekkür. Bolu’da kalabalığın içinden bir teyze bahçesinden getirdiği bu elma sepetini verdi. Sepette elmalarla birlikte Hayrünnisa Hanım için bir de yaşmak vardı. Düzce’de Cuma namazını Cedidiye Camisinde kıldım. Ardından caminin önündeki meydanda halkımızla kucaklaştım. Düzce, 1999 depreminin yol açtığı yaraları sarmaya başlamış. Bunun planlı bir şekilde yapıldığını görmekten çok memnun oldum.Bugünlük bu kadar. Herkese iyi bir hafta sonu diliyorum.” ( ANKA)