Gömleğin markası: Güvenlik!

Gömleğin markası: Güvenlik!
Gömleğin markası: Güvenlik!
AKP Kongresi'nde dikkat çeken Başbakan Erdoğan'ın gömleğinin çelik gömlek olduğu ve tanesinin 12 bin dolara temin edildiği bildirildi.

AK Parti 4. Olağan Kongresi'nde Başbakan Tayyip Erdoğan 'ın giydiği gömleğin tanınmayan markası dikkat çekti. Erdoğan'ın bu gömleğinin, ABD Başkanı Barack Obama'nın da kullandığı çelik gömleklerin bir benzeri olduğu düşünülüyor. Erdoğan'ın giydiği gömlek MİT’te her türlü silahla test edilen bir çelik gömlek ve tanesi 12 bin dolara temin edilebiliyor.


YELEK YERİNE GÖMLEK

ABD Başkanı Obama’nın da kullandığı ‘Bullet Proof’ adıyla bilinen özel yapım gömleklerin sipariş edildiğine ilişkin bilgiler daha önce haberlere konu olmuştu.
Bu çelik gömlekler, normal çelik yeleklerden daha ince ve daha hafif. Ultra yüksek moleküler yoğunlukta polietilen malzemeden yapılan gömleklerin, kurşuna mukavemeti üst seviyede. İçinde çelik bulunmayan gömlekler, özel bir kumaştan imal ediliyor. “Çelik” ifadesi kurşun geçirmeyecek kadar dayanıklı olduğu için kullanılıyor. VIP satışı yapılan çelik gömleklerin fiyatı, 12 bin dolar. Gömleklerden biri, Milli İstihbarat Teşkilatı’nda daha önce denenmişti. Yakın mesafe tabanca, Uzi gibi makineli tabanca, MP4 ve uzak mesafe tüfek atışlarında başarılı sonuçların alınmasının ardından Erdoğan’ın beden ölçülerine uygun sipariş verildi. (Hurhaber.com)