'Gönderin gitsinler'

Başbakan Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve partisinin adayı Melih Gökçek'in girişimiyle, AKP'nin Etimesgut mitingine katıldı.

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve partisinin adayı Melih Gökçek'in girişimiyle, AKP'nin Etimesgut mitingine katıldı. Halka seslenen Erdoğan, "28 Mart'ta, 3 Kasım'da ders almayanlara ders verin. Zaten 3 Kasım'da öyle bir ders verdiniz ki, dönmemek üzere gittiler. 28 Mart'ta da dönmemek üzere gitmesi gerekenler var" dedi.
Başbakan Erdoğan, dün yoğun programı arasında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen panelde konuştuktan sonra, Bakanlar Kurulu'na geç katılma pahasına Etimesgut' daki mitinge katıldı. 3 Kasım seçimlerinden önceki durum ve iktidarları dönemindeki gelişmeler hakkında bilgi veren Erdoğan, iç borçlanma faizinin ve enflasyonun düşürüldüğünü anlattı.
Modern çağdaş hırsızlar
Düşen enflasyon oranının daha önce 'Modern çağdaş hırsızlar' dediği hortumculara gittiğini, Türkiye'nin onlardan hâlâ çektiğini vurgulayan Erdoğan, "28 Mart geliyor. Gelin, 3 Kasım'da nasıl bir ders verdiyseniz, 28 Mart'ta da 3 Kasım'da ders almayanlara ciddi bir ders verin. Zaten 3 Kasım'da öyle bir ders verdiniz ki, dönmemek üzere gittiler. 28 Mart'ta da dönmemek üzere gitmeleri gerekenler var" diye konuştu. Bu sözler üzerine, alanda bulunanlar, 'Vur, vur inlesin, Deniz Baykal dinlesin' sloganları attı.
Ayrım yapmadan hizmet verdiklerini ileri süren Erdoğan, şunları söyledi: "Türkiye'de birçok zihniyet bir şeyler söyler. Ancak, ne altyapı, ne ulaşım, ne kanalizasyon ne parkları halleder. Bu işler, kendini ispat edenle oluyor. 1994'te Melih bey Ankara'yı devraldı, ben de İstanbul'u. Ankara da İstanbul da susuzdu, iki şehirde de çöp dağları vardı. Kanalizasyonlar yollardan akıyordu. Bunlar yaptıklarımız karşısında çıldırıyor."
Gökçek: Üçlü yapın, güçlü yapın
Gökçek de, "Eğer hizmeti daha iyi almak istiyorsanız, kesinlikle il ve ilçe belediye başkanı aynı partiden olmalı. Beni, ilçe belediye başkanını ve hükümeti birbirinden ayırmayın. Üçlü yapıp güçlü yapın" diye konuştu.