Gül milletvekili adayı olmayacak

Gül milletvekili adayı olmayacak
Gül milletvekili adayı olmayacak
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün milletvekili adayı olmayacağını yakın çevresine söylediği öne sürüldü.

RADİKAL-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün siyasete dönüp dönmeyeceği ile ilgili bir soruya ''Hayırlı olur, isabetli olur'' yorumunda bulunması sonrası eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün siyasete dönüp dönmeyeceği günlerdir konuşuluyor. Hürriyet gazetesi yazarı Taha Akyol bugünkü yazısında bu soruya yanıt aramış ve Gül'ün çevresini kaynak göstererek aday olmayacağını dile getirmiş. Taha Akyol,  Abdullah Gül: Aday değilim başlıklı yazısında şunları yazdı:

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yakın çevresine, 7 Haziran’daki seçimlerde milletvekilliği için aday olmayacağını kesin bir dille ifade etti. 2015 seçimlerinde milletvekilliği için aday olmuyor. Gül’ün geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla kamuoyu gündemine giren milletvekili adaylığı konusunda yakın çevresine kesin bir dille “aday olmayacağım” dediği öğrenildi. Öncelikle, Gül’ün Çankaya’dan ayrıldıktan sonra milletvekili olmak gibi bir tasavvurunun olmadığı, adaylık tartışmalarının kendisinin dışında ortaya çıktığı biliniyor.

FARKLI KULVAR İSTİYOR
Ayrıca Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde “kapısı herkese açık, birleştirici” bir görev yaptıktan sonra bundan sonraki dönemde kendisine farklı bir kulvar çizmek istediği anlaşılıyor. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu imajıyla ulusal ve uluslararası platformlarda gerektiğinde görüşmeler yapan, görüş açıklayan, sivil nitelikli toplantılar düzenleyen bir devlet adamı olarak çalışmalarını sürdürmeyi tasarlıyor.

HUBER’DEN TAŞINIYOR
Çankaya Köşkü’nden ayrıldıktan sonra Cumhurbaşkanlığı’na ait İstanbul Tarabya’daki Huber Köşkü’ne yerleşen Gül’ün buradan kendi evine taşınmak üzere olduğu öğrenildi. Gül’ün yakın çevresi, “Taşınmanın belki bir kaç güne kadar tamamlanacağını” söyledi. Gül, taşınma işlemi tamamlandıktan sonra çalışmalarını yeni ofisinde sürdürecek.

ULUSLARARASI DAVETLER
Abdullah Gül’ün yeni dönemde özellikle dış politika , Ortadoğu sorunları ve AB ile ilişkiler konusunda aktif bir çizgi sürdürmesi bekleniyor. Gül, uluslararası toplantılara katılması için şimdiden davetler alıyor. 11. Cumhurbaşkanı Abdulah Gül, bunlardan uygun gördüklerine katılacak.


  http://www.radikal.com.tr/130993313099331

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hayırlı olsun - user926552

  demek ki kozlar paylaşılmış, restler görülmüş, sıkı pazarlıklar sonuçlanmış ve sonunda anlaşmalar yapılmış, imzalar atılmış, problem çözülmüş. daha bir ay önce kurucusu olduğum partiye dönmemden daha doğal bişi olamaz diyen de başkasıydı galiba. siyasetçisiyle, politikacısıyla halkı aptal yerine koymak artık günlük mesai oldu. yalnız eksi 1 numaraya da bir uyarı, aman dikkat et, eşeğini sağlam kazığa bağla, muhattapların dost, kardeş satmakta mahir.