Gül'ün sitemine, Yıldız'dan çarpıcı yorum

Gül'ün sitemine, Yıldız'dan çarpıcı yorum
Gül'ün sitemine, Yıldız'dan çarpıcı yorum
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarını değerlendiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız "Sitem sevgiden kaynaklanır" dedi.

RADİKAL-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açıklamalarını değerlendirdi. Hürriyet 'in haberine göre Gazetecilere açıklamalarda bulunan Taner Yıldız, Abdullah Gül’ün dün Çankaya Köşkü’nde “Bana saygısızlık yapıldı” şeklindeki sözlerini, “Sitem sevgiden kaynaklanır. Bu çerçevede değerlendirilmeli” ifadeleriyle yorumladı.

Cumhurbaşkanı Gül'den veda resepsiyonu

Yıldız, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, başbakanlık için Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu işaret etmesini ise şöyle değerlendirdi.: “Ahmet Davutoğlu ismini Gül’ün de paylaştığı görülüyor” diyen Bakan Yıldız “Bu, başbakanın açıklandığı, ilan edildiği anlamına gelmiyor” dedi. Yıldız, "Önceden telafuz ediliyor olması açıklandığı anlamına bu ismin ilan edildiği anlamına gelmiyor. Sayın Başbakanımız da sayın cumhurbaşkanımızın da kastının bu olduğunun dün akşam özellikle görmüş olduk. Sayın başbakanımızın seçilen cumhurbaşkanımızın da bir kısım istişare süreçleri tamamladıktan sonra il başkanları MYK süreçleri tamamlandıktan sonra bunun açıklanacağını belirtmişti. O yüzden yarın akşama da bu süreç tamamlanmış olacak" diye konuştu.