Gündemi yoğun sürpriz görüşme

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, dün sürpriz bir şekilde bir araya gelerek, NATO zirvesi, Kıbrıs, Irak, Afganistan, terör eylemleri ve dövizli askerlik konularını değerlendirdi.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, dün sürpriz bir şekilde bir araya gelerek, NATO zirvesi, Kıbrıs, Irak, Afganistan, terör eylemleri ve dövizli askerlik konularını değerlendirdi.
Edinilen bilgiye göre Özkök, birkaç gün önce Erdoğan'dan randevu talep etti. Erdoğan dün öğleden sonra Suriye Başbakanı Naci Otari ile görüşmesinin ardından randevu verdi. Saat 16.20'de Başbakanlığa gelen Özkök, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer tarafından karşılandı.
Erdoğan-Özkök görüşmesi yaklaşık 2 saat 10 dakika sürdü. Özkök'ün Başbakanlık'tan ayrılmasının hemen ardından Erdoğan da Esenboğa Havaalanı'na gitmek için Başbakanlık'tan ayrıldı. Erdoğan, havaalanında kendisini bekleyen basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakarak dünürü Sadık Albayrak ile birlikte ATA uçağına binerek İstanbul'a gitti. Başbakanlık'tan Erdoğan-Özkök görüşmesine ilişkin yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
"Başbakan Erdoğan yapılan görüşmede NATO İstanbul zirvesinde alınan kararlar, Kıbrıs, Irak'taki gelişmeler, Afganistan, bölücü terör örgütü faaliyetleri, dövizli askerlik konularında bilgi almış ve görüş alışverişinde bulunmuştur. Yaklaşık iki saat süren kabulde, yukarıda zikredilen konular ayrıntılı olarak gözden geçirilmiştir."