Gürsel Tekin: Bahçeli'yi millete havale ediyoruz

Gürsel Tekin: Bahçeli'yi millete havale ediyoruz
Gürsel Tekin: Bahçeli'yi millete havale ediyoruz
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, 'Koalisyon kuralım, başbakan sen ol' teklifine olumsuz yanıt gelmesini eleştirdi.

RADİKAL - CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, otoparkına özel sağlık tesisi yapılması tartışması ile gündeme gelen Darülaceze'yi ziyaretinde gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Gazetecilerin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yaptığı, “Koalisyon kuralım Başbakan sen ol" teklifinin Bahçeli tarafından reddedildiğinin sorulması üzerine, “Bugün sayın Bahçeli'nin demeci var. Sayın Bahçeli kendisinin kabul etmeyeceğini ifade etmiş. Biz millete havale ediyoruz, millet takdir edecek" şeklinde konuştu.

Tekin, “Bugünden yarına bir şey söylemek mümkün değildir. Daha süreç başlamış değil. Ayın 25'inde büyük olasılıkla süreç başlayacak. Daha yetki verilmemiş yani. Yetki kime verilecek, nasıl işleyecek? Yetki alan süreci nasıl işletecek? Biraz zamana ihtiyacımız var. Hep beraber göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin ayağı kırmızı halıya takıldı

'AKP-MHP anlaştı, küçük ortağın alacağı bakanlıklar belli'

'ERKEN SEÇİMİ TÜRKİYE'NİN KALDIRMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR'

Bir gazetecinin Devlet Bahçeli'nin, “15 Kasım'da erken seçim olabilir" sözlerini hatırlattığı Tekin, “Tabii bunu sayın Bahçeli'ye soracaksınız, bunun muhatabı ben değilim. Ama Türkiye'nin kevgire döndüğü, içeride ve dışarıda bu kadar sorunların olduğu bir ortamda bir erken seçimi Türkiye'nin kaldırması mümkün değildir. Milletin iradesiyle bir seçim olmuştur. Millet bütün siyasi partilere ayar vermiştir. Diyor ki; kardeşim benim takdirim bu, bu takdir içerisinde bir koalisyon kuracaksınız ve benim sorunlarımı, benim dertlerimi ortadan kaldıracaksınız. Biz millet iradesine saygılıyız. Millet iradesi çerçevesi içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi hazırdır" şeklinde konuştu.

Bahçeli erken seçim için tarih verdi!

“Şu anda MHP'yi hangi konularda ikna edemiyorsunuz" sorusu üzerine Tekin, “Şu anda başlamadığı için sadece gazete haberleri üzerinden yorum yapıyoruz. Doğrusu tabii ayın 25'inden itibaren Cumhurbaşkanı yetki verdikten sonra daha net düşüncelerimizi ifade ederiz" diye konuştu. (Yüksel KOÇ/İstanbul/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/138278913827892

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yahu niye şaşırdınız ki - garigan

  Olası bir koalisyondaki tek seçenegin Akparti ve Mhp olacağı gün gibi belliyken neden zorluyorsunuz.Bu koalisyon inşallah gerçekleşmezde erken seçime gideriz.Akparti Mhp koalisyonu olursa Hdp için iyi kürtler için kazanımların eriyecegi bir süreç başlar.

  Eden bulur dünyası - nestorm

  Seçim gününe kadar yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmiyordu.Neredyse en büyük müttefiğiniz olmuştu. Halk TV, MHPTV gibi çalışmaya başlamıştı. Hergün bir CHP li ve bir MHP li programlarda boy gösteriyordu. Geçmiş olsun..HDP Kürt milliyetçiliğini bıraksın Türkiye partisi olsun diye cayırtı yaparken, Maraş, Çorum, İÜ gibi Türk milliyetçisi katliamlarını unutmuş, en demokrat müttefik ilan etmiştiniz. Geçmiş olsun...