Gürsel Tekin'den Suriye açıklaması: Olmadığı için çok mutluyum

Gürsel Tekin'den Suriye açıklaması: Olmadığı için çok mutluyum
Gürsel Tekin'den Suriye açıklaması: Olmadığı için çok mutluyum
CHP) Genel Sekreteri Gürsel Tekin "Türkiye'nin 2 gün içinde Suriye'ye askeri operasyon yapacağı"na ilişkin açıklamaları gerçekleşmediği için çok mutlu olduğunu söyledi!

RADİKAL - Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından Kağıthane'deki  İl Başkanlığı binasında düzenlenen 'İklim Değişikliği İçin Ben de Varım' manifestosunun imza törenine katıldı. Manifestoyu imzalayan Gürsel Tekin çıkışta gündeme ilişkin açıklamalar yaptı, basın mensuplarını sorularını yanıtladı. 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye 'nin 2 gün içinde Suriye'ye askeri operasyon yapacağı iddialarının hatırlatılarak görüşünün sorulmasıyla Tekin, "Ben ne söylediğini bilen bir siyasetçiyim. Reyhanlı'da 53 vatandaşımızın nasıl katledildiğinin hesabı halen ortada, düşen uçağımızda  iki pilotumuzun şehit olması ortada. Dosyaya gizlilik kararı konuldu. Neden koydunuz?   Süleymanşah Türbesi'ndeki maskaralık olmasın diye defalarca uyardık. Maalesef o maskaralıklar oldu. Türkiye Cumhuriyeti Orta Doğu'daki bu kirli savaşın bir parçası olmamalı, olmamalı. CHP'nin bir bireyi olarak bu duyarlılığımı paylaştım. Olmadığı için çok mutluyum. İnşallah da bundan sonra olmayacaktır" şeklinde yanıt verdi.

BAŞBAKAN'IN ESENLER'DE AÇIKLADIĞI PROJEYİ ELEŞTİRDİ

Gürsel Tekin, geçtiğimiz hafta Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun  Esenler'de 90 bin yeni konut inşa edileceğini açıkladığı projeyi eleştirdi. İstanbul'un  imar çetesi ve beton lobisine teslim edildiğini öne süren Tekin,

"Sayın Topbaş'ın 100 bin'lik planının tamamı darmadağın edildi. Kala kala bir mezarlık alanları bir de askeri alanlar. Askeri alanlardan bir tanesini geçen gün Esenler Belediyesi'ne devrettiler. Burayı büyük bir park yapacaklar diye düşünüyordum. Ancak başbakan övünerek, '90 bin konut yapacağız' dedi. Ertesi gün bir bakan ise 'Biz burayı AVM merkezi yapacağız' şeklinde bir açıklama yaptı. Esenler'de 8,5 milyon metrekare alan yani Ardahan, Bayburt ve Gümüşhane'nin yerleşik alanı kadar yemyeşil korunaklı askeri alan AVM merkezi olacakmış. Sayın Topbaş'ın 100 bin'lik planında burası yeşil alan, spor alanları, sağlık alanları görünüyor. Allah aşkına bir karar verin, başbakan mı doğru konuşuyor bakan mı? Belediye başkanının projesi mi doğru? Siz hangi hakla burayı plan yapma yetkisi yokken ilçe belediyesine veriyorsunuz? Büyükşehir Belediye Başkanı bir plan yapıyor. Başbakan ise kendi belediye başkanını by-pass ediyor. Bakan da başbakanı by-pass ediyor. İstanbul adeta talancılar elinde kalmış. İstanbullulara rica ediyorum ne olur yeşilinize, akciğerinize sahip çıkın" diye konuştu

"PROVOKASYANLARIN ARTACAĞI YÖNÜNDE DUYUMLAR VAR"

Öte yandan seçim çalışmaları kapsamında siyasi partilerin stantları ve seçim koordinasyon merkezlerine yönelik çok ciddi saldırılar olduğunu belirten Tekin, "İstanbul'da dün iki kişinin yaralandığını çeşitli şehirlerde bu provokasyonların artacağı yönünde duyumlar var. Bu konuda sayın başbakanın daha duyarlı olmasını bekliyorum. Siyasetçiler dillerini daha nazik bir şekilde kullanmalıdır" ifadelerini kullandı.(Enver ALAS-İSTANBUL/DHA)

 


  http://www.radikal.com.tr/135931113593115

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ZIRVA İDDİAN İÇİN BİRDE MUTLU MU OLACAKTIN. - dengem1

  Gürsel Tekin yalancı çoban hikayesini bilirsin.Bilmiyorsan yada bilmeyenler için ben anlatayım. Yalancı çobanın birisi arada bir köyün karşısına gelir "koyunlar zehirli ot yedi ölüyorlar" diye bağırırmış.Çobanın feryadını duyan köylüler kovalarında süt yoğurt ayran koyarak koşarlarmış hayvanları kurtaralım diye.Varırlarmış ki hayvanlar sağlam otlanıyorlar. Çoban bunu bir iki kere daha tekrarlamış.Köylüler koşmuşlar hiç bir şey yok.Derken gerçekten bir gün sürü zehirli ot yemiş ve zehirlenmiş.Çoban hemen koşmuş köyün yamacına "yetişin koşun sürü zehirlendi hepsi ölecek" diye feryat etmiş yardım istemiş ama çobanın daha önceki yalanları yüzünden kimse çobana inanmış ve sürü zehirlenerek ölmüş.GÜRSEL TEKİN SENDE ÇOBANA DÖNDÜN ARTIK SENİN DEMECİNE BEN DAHİ İNANMAM.

  İnşallah yanılmıştır! - sblgngr

  Düşürülen Suriye hava aracı haberinin altında bu haberin yer alması da ironik olmuş.

  UTANMAZ VEKIL - Equalizer001

  Gürsel Tekin: "Türkiye'nin 2 gün içinde Suriye'ye askeri operasyon gerçekleşmediği için çok mutluyum" Bu kadar yuzsuzluk ilkel politikacilarda bile olmaz. Bu vekilin yuz derisi kat-kat maske ile kaplanmis. Sizleri yanillitigim icin ozur dilerim bile diyemiyor.Utanmazligin bu kadarina da Pes!

  Sn Tekin - selo4433

  Operasyon yapılıyor, üç gündür Antakya üzerinde jetler var. Bugün de bomba sesleri geliyor. Cisr El Şuuğur kasabasındaki katliama sessiz kaldınız. Esadçı diyecekler diye ses çıkartamıyorsunuz. AKP nin iş birliğindeki işide tepkisiz kalıyorsunuz. Bir gün siz de AKP de ve bu olaylara sessiz kalan herkes hesabını fazlasıyla ödeyecektir.

  ağla türkiye ağla - isakent

  türkiye'ye umut diye pazarlanan adamlara bak otur haline ağla