Gürtuna: AKP'den aday olmazsam kırılmam

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, "AKP'den aday olmazsanız kırılır mısınız" sorusuna "Kırılacak bir durum yok" karşılığını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, adaylık için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan mesaj bekliyor. Gürtuna, "Şu anda sayın Başbakan'la yaptığımız görüşmelerin sonucu bizim için önemli" dedi.
Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda Başbakan Erdoğan'ı uğurlayan Gürtuna, çıkışta gazetecilerin yerel seçimlerle ilgili sorularını yanıtladı. Gürtuna, Erdoğan ile görüşmesine ilişkin bir gelişme ve başka bir partiyle diyalogu olup olmadığı yönündeki soruyu, "Şu anda sayın Başbakan'la yaptığımız görüşmelerin sonucu bizim için önemli. Onun haricinde bir ilişkimiz yok" diye yanıtladı.
Erdoğan ile ilişkilerinin yeni olmadığını, 15 yıla yakın bir sürenin sonucu oturmuş ilişkiler olduğunu anlatan Gürtuna, "Zaten bir problem yoktu. Bizim ilişkilerimizin odağında adaylık söz konusu değil. Adaylık temeline dayanan, eksenine oturmuş bir ilişki değil. Onun ötesinde genel dostluğa dayalı ilişkiler" dedi.
Gürtuna, "Aday olmazsanız kırılır mısınız" sorusuna "Kırılacak bir durum yok" karşılığını verdi.