Gürtuna: Takdiri ilahi

AKP'den aday gösterilmeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, bu yaşadıklarının takdiri ilahi olduğunu söyledi.

İSTANBUL - AKP'den aday gösterilmeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, bu yaşadıklarının takdiri ilahi olduğunu söyledi.
Dün, Pir Koca Ahmed Yesevi Cem Kültür Merkezi'nde düzenlenen yardım dağıtım töreninde konuşan Gürtuna, Türkiye'de insanların yüzde 70'inin açlık sınırının altında yaşadığını, yüzde 20'sinin de fakir olduğunu belirterek, "Türkiye'de çok küçük bir azınlık bundan habersiz. Ben onlara 'Obur Türkiye' diyorum. Bir de 'Öbür Türkiye' var. Paylaşarak bu sıkıntılarımızı azaltabiliriz. Bunun için gayret gösteriyoruz" dedi.
İhtiyaç sahibi 300 kişiye çeşitli gıda maddelerinden oluşan yardım paketleri dağıtan Gürtuna, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
'İstanbul uzmanıyım'
Kendisini belediyecilik ve İstanbul konusunda uzman olarak gördüğünü belirten Gürtuna, şunları söyledi: "Gönlümüz hizmetin devamını arzu ederdi. Ama bu takdiri ilahidir. Bizim için bir kırgınlık vesilesi olmaz. Allah'ın takdir ettiği her sonuca razıyız. Önemli olan bugün değildir, bundan sonrasıdır. Bunun bizim için hayırlı olduğunu düşünüyorum."
'Siyasete devam edecek misiniz, bir parti var mı?' sorusuna Gürtuna,
"Siyasi anlamda düşündüğüm alternatif şu an yok" karşılığını verdi. Gürtuna, 'Siyaseti bırakıyor musunuz?' sorusunu, "Bırakacağız demedim. Farklı parti konumu içerisinde değiliz dedim" diye yanıtladı.