Güven Partisi'ni kapatıp Ak Parti'yi kuracak!

Güven Partisi'ni kapatıp Ak Parti'yi kuracak!
Güven Partisi'ni kapatıp Ak Parti'yi kuracak!
Kumar oynatıldığı için defalarca basılan Güven Partisi'nin Genel Başkanı Güven Özen: Partimizi çok rahatsız ediyorlar. Bu yüzden feshetme kararı aldım. Yargıtay savcısı ile konuştum, 'tamam kardeşim kapat' dedi. Yakında Ak Parti'yi kuracağım.

RADİKAL - Adana’da son bir yıl içerisinde 23 defa ve Mersin’de de en az 2 defa kumar oynatıldığı için polis tarafından basılan Güven Partisi il başkanlıkları görenleri hayrete düşürdü. Son olarak geçtiğimiz hafta tel örgü ile çelik kapılarla korunan Güven Partisi Adana İl Başkanlığı binası emniyet güçleri tarafından basıldı. Baskınlara rağmen, siyasi parti olduğu için kapısına bir türlü mühür vurulamadı. Her baskının ardından ise kumar oynayanlara Kabahatler Kanunu’na göre 189’ar lira para cezası kesildi.

‘YENİ PARTİ KURUYORUM'

Vatan gazetesinden Kenan Butakın'ın ulaştığı Gaziantep’te yaşayan ve müteahhitlik yaptığını iddia eden Güven Partisi Genel Başkanı Güven Özen ise partilerinde kumar oynatılmadığını, her seferinde önceden dernek binası olan parti binalarında eski dönemden kalan malzemelerin yakalandığı şeklinde ilginç bir savunma yaptı: “Partimizin Ankara ’daki genel merkezini kapattık. Yakında partiyi de kapatıyoruz. Çünkü partimiz temsilciliklerini son günlerde çok rahatsız ediyorlar. Adana ve Mersin’de yapılan baskınlarda, parti binaları daha önce dernekmiş. Dernek olduğu dönemlerde oralarda kalan malzemeleri kumar oynatıyoruz diye örnek gösteriyorlar. Bu yüzden partiyi feshetme kararı aldık.

'PAPARAZZİLER PEŞİMİ BIRAKMIYOR'

Usandım yani, paparazziler sürekli peşimde, bu yüzden partiyi kapatıyorum. Yargıtay’a 2 ay önce başvurdum. 30 üyemiz var. Yargıtay’a bu üyeleri bildirmemiştik. Ama yine de partiyi kapatmak için genel kurul toplanmalıymış. Yargıtay savcısı ile de konuştum, o da tamam kardeşim kapat dedi. Ben bu partiyi bir şeyler yaparım diye kurdum ama hiçbir şey de yapamadım. Yakında ise Ak Parti ’yi kuracağım. Adalet ve Kalkınma Partisi ’nin ismine benziyor ama öyle değil ismi Ak Parti olacak. Partimiz sağ görüşlü bir partiydi. Adana, Mersin, Gaziantep, Bilecik ve Şanlıurfa’da temsilcilikleri vardı. Yeni partinin her ilde olacak."