Hakan Fidan adaylığını geri çekti

Hakan Fidan adaylığını geri çekti
Hakan Fidan adaylığını geri çekti
AK Parti'den milletvekili adaylığı için MİT Müsteşarlığı'ndan istifa eden Hakan Fidan sürpriz bir kararla yaptığı başvuruyu geri çekti.

RADİKAL - AK Parti 'den milletvekili adaylığı için MİT Müsteşarlığı'ndan istifa eden Hakan Fidan sürpriz bir kararla yaptığı başvuruyu geri çekti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan , Hakan Fidan'ın milletvekili adaylığını eleştirmiş ve MİT Müsteşarı olarak kalmasını arzu ettiğini söylemişti.

Milli İstihbarat Teşkilatı Eski Müsteşarı Hakan Fidan, 25'inci Dönem milletvekili genel seçimleri aday adaylığı başvurusunu geri çekti.

'HER VAZİFEYE HAZIRIM' DEDİ, BAŞVURUYU ÇEKTİ

Fidan, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi :
      
"Gördüğüm lüzum üzerine, bugün itibariyle 25'inci Dönem milletvekili genel seçimleri aday adaylığı başvurumu geri çekmiş bulunuyorum.
     
Ülkeme ve milletime hizmet yolunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tevdi edilen her vazifeyi hakkıyla yerine getirmenin gayreti içinde olacağım. Bu vesileyle, destek ve itimatlarından dolayı, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve aziz milletimize şükranlarımı arz eder, saygılar sunarım. Dr. Hakan Fidan."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakan Fidan'la Medine'de görüşmüş

Davutoğlu: Hakan Fidan'ın adaylığıyla ilgili hala aynı görüşteyim

Hakan Fidan siyasi turlara başladı

ERDOĞAN 'KIRGINIM' DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan en son olarak Suudi Arabistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. Erdoğan, Ak Parti’den milletvekili aday adayı olmak üzere MİT Müsteşarlığı görevinden istifa eden Hakan Fidan’a hâlâ kırgın olduğunu belirterek, “Onu böyle bir göreve getiren benim. Müsaade edilmiyorsa orada kalması ve ayrılmaması gerekirdi. Tabii ki kırgınım” demişti.

7 ŞUBAT'TA İSTİFA ETMİŞTİ

Fidan, AK Parti'den milletvekili adayı olmak için 7 Şubat'ta MİT Müsteşarlığı görevinden istifa etmiş, 20 Şubat'ta da AK Parti'ye adaylık başvurusu yapmıştı.