Hakan Fidan MİT Müsteşarlığı görevinden istifa etti

Hakan Fidan MİT Müsteşarlığı görevinden istifa etti
Hakan Fidan MİT Müsteşarlığı görevinden istifa etti
MİT Müsteşarı Hakan Fidan, genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

RADİKAL - MİT Müsteşarı Hakan Fidan, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak üzere Müsteşarlık görevinden istifa etti.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan, 10 Şubat'tan itibaren geçerli olmak üzere Baş bakan 'a istifasını sundu.

BÜLENT ARINÇ YORUMLADI

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Hakan Fidan'ın istifa edeceğini CNN TÜRK yayınında öğrendi.

Arınç şu ifadeleri kullandı;

"Yaptığı görev bence daha önemli. Eğer vekil olacaksa her vekil onun yaptığı işi yapamaz. Sıradan bir milletvekili olacaksa bence bu görev çok daha önemliydi. Şahsen kendisinin bakan olmasını uygun görmüyorum. Süpermen görevi verilmiş bir insanın bir vekil olarak parlamentoya girmesini israf olarak görürüm"


Bülent Arınç: Yoruma, eleştiriye müsait sözler


  http://www.radikal.com.tr/128821612882163

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ERDOĞAN IN' MUHAFIZI NEDEN BAŞBAKAN OLMASIN Kİ? - user564606

  Bu manevra Erdoğan' ı korumaya yönelik planın bir parçası. Suç kardeşliği yaratarak savunma hattı oluşturma yöntemi. Pek çok AKP li bu durumdan rahatsız olacaktır. Ama nafile büyük patronun öyle istiyor. Olası yargılamaya karşı korunmaya ihtiyacı var.

  Fidan'ın istifası - anaximenes

  ayrı konu da, Arınç'ın, " parlamentoya girmesi israf olur" sözlerine ne demeli. Fidan süpermen, bizler vasat insanlar topluluğuyuz demek olmuyor mu..

  YAKIN GELECEGIN SAVUNMA BAKANI - Equalizer001

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: ?Şahsen kendisinin bakan olmasını uygun görmüyorum.? Sn. Arinc; Hakan Fidan Savunma Bakani oldugunda siz emekliye ayrilmis olacaksiniz. Dolayisyle; size neyin uygun olup olmadigi sorulmayacak. Amerika Birlesik Devletlerinin en onemli Bakanliginin neden Savunma Bakanligi oldugunu dusunemiyecek kadar aklinizi kullanamiyorsaniz ,emekliye ayrilma zamaniz.geldi-geciyor demektir Yolun acik kalemin keskin olsun.