Hakan Şükür: Darbe dönemine hoş geldiniz!

Hakan Şükür: Darbe dönemine hoş geldiniz!
Hakan Şükür: Darbe dönemine hoş geldiniz!
İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen ve yasalaşması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayını bekleyen İç Güvenlik Paketi hakkında, "Adına İç Güvenlik Yasası mı dersiniz, istibdat başlangıcı mı, muhaberat devleti mi bilmem artık. Bireysel özgürlüğünüzü hükümet elinizden aldı. Darbe dönemine hoş geldiniz" yorumu yaptı.

RADİKAL - Resmi Twitter hesabından açıklama yapan İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, "Adına İç Güvenlik Yasası mı dersiniz, istibdat başlangıcı mı, muhaberat devleti mi bilmem artık bireysel özgürlüğünüzü hükümet elinizden aldı. Meclis'te kabul edilen İç Güvenlik yasası ile polis sizi savcısız, mahkeme kararsız alıp götürebiliyor. Nereye mi? Artık insafına kalmış! Örnek; mahkeme ve savcılık kararı olmadan polis sizi 48 saat gözaltına alıp kimseye haber vermek zorunda değil. Darbe dönemine hoş geldiniz" dedi.

İç Güvenlik Paketi neler getiriyor?

İç Güvenlik Paketi Meclis'te kabul edildi

Şükür, takipçilerini, "Allah kimseyi yanlışı savunacak kadar cahil doğruyu inkar edecek kadar da nankör yapmasın. Gece yarısı sadece iç güvenlik paketini değil, Cumhurbaşkanına örtülü ödenek veren yasayı da Meclis'ten geçirdiler. Dikkat: Güvenlik ve para " tweetlerini de paylaştı. (CİHAN)

Cumhurbaşkanı'na istihbarat için 'örtülü ödenek' tahsis edildi
  http://www.radikal.com.tr/132275113227513

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user739964

  tek kişinin güvenliği için bütün halk güvensizlik içerisinde

  Vahim durumlar - user771112

  Koskoca akp den yolsuzluğa hırsızlığa hukuksuzluğa dur diyecek Hakan Şükür gibi 10 insan çıkmadı. Bu kadar da mı kötü durumdayız...

  UYGARLIK - Equalizer001

  Hakan Şükür: "Adına İç Güvenlik Yasası mı dersiniz, istibdat başlangıcı mı, muhaberat devleti mi bilmem artık. Bireysel özgürlüğünüzü hükümet elinizden aldı. Darbe dönemine hoş geldiniz!" Dikkat ettiyseniz, Kamu cikarina bireysel ozgurluklerin kisitlanmalarina tepki vernelerin cogu, illegal orgutlerden ve ulkede kaotik bir ortam olusmasindan nemalanmak isteyenlerden geliyor. Vatansever-medeni insanlarin cogu ?eger milletimin yararina ise, ben bazi bireysel ozgurluklerimin kisitlanmalarina katlanirim? diyor ve polisin vazifesini yapmasina yardimci oluyor. Ilginc olan; TBMM? de hukumetin cikarmak istedigi ic guvenlik yasalari ugruna biribirlerini yaralayan vekillerimiz bu yasalarin ozgurlukler ulkesi ABD?de 10 Yildir var oldugunu bildikleri halde, bu yasalarin cikmasini onlemek istemeleri. ABD?de ic guvenlik yasalari ilk cikarildiginda bizde oldugu gibi millet vekilleri ve sivil toplum orgutleri tarfindan saldirya ugramadi. Neden? CunkuAmerikali insanlar, bazi bireysel ozgurluklerini toplumun cikarina feda edecek kadar medenilesmisler de ondan. Iste size yonetim sistemi demokratik olsa da medenislemis toplum ile yabani kalmis iki toplum arasindaki fark. ?Uygarlık, öyle bir kuvvetli ateştir ki ona ilgisiz olanları yakar ve yok eder.? __M.K.ATATURK