Hakan Şükür emniyette ifade verdi

Hakan Şükür emniyette ifade verdi
Hakan Şükür emniyette ifade verdi
AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, hakkında yapılan 'hakaret ve yalan içerikli yayınlar' kapsamında yaptığı şikayetiyle ilgili ifade verdi.

Ali AKSOYER

İSTANBUL - Eski Milli Futbolcu ve İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Gayrettepe Emniyet Müdürlüğü binasına saat 15.00 sıralarında geldi.

Asayiş Şube Müdürü Yener Ülgütol’la görüşen ve yaptığı şikayet ile ilgili Bilişim Suçları Büro Amirliği’nde ifade veren Hakan Şükür, saat 16.30 sıralarında Emniyet Müdürlüğü binasından ayrıldı.

Hakan Şükür, aracına binmeden önce yaptığı açıklamada "Bir televizyon proramında konuştuğum şeyler, kendi algılarıyla twitter üzerinden yansıtıldı. Aksine program seyredilseydi. Söylediğim iddia edilen şeyleri söylemediğim anlaşılacaktı. Twitter üzerinden geçen bir haberi, bazı internet siteleri maalesef ismimi kullanarak söylemişim gibi algılatarak, toplum nezninde bana karşı böyle bir infiale, bana karşı karalama küfür etme kampanyasına dönüştürler. Bu sitelerde takip edilen siteler. Tespit edildikten sonra cezası ağır olur. Öyle düşünüyorum. Çünkü çok net programda söylemediğim ama söylemişim gibi yansıtmaları açıkçası hem üzdü, hem de kanun üzerinde haklarımızı aramak üzere buraya geldik" dedi.

NE OLMUŞTU
Geçtiğimiz Şubat ayında özel bir televizyon kanalında Hakan Şükür’ün de katıldığı programda konuklardan birisinin Fenerbahçe Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım için "Ergenekoncu" dediği, bazı internet sitelerinden de bu sözü Hakan Şükür’ün söylediğine yönelik haberler çıkmıştı. Sosyal Medya’da "Hakan Şükür, Aziz Yıldırım’a Ergenekenocu dedi mi? demedi mi?" tartışması yaşanmıştı.

"BÖYLE MAÇLARIN SONUCU ÖNCEDEN BİLİNMEZ"
Asayiş Şube Müdürlüğü binasından çıkışında Hakan Şükür, yarın oynanacak olan Fenerbahçe- Galatasaray derbi maçı hakkındaki soruları da yanıtladı. Maç sonu skoru hakkındaki bir soruya Hakan Şükür "Ben bir yorumcuyum. Ancak maç sonrasında yorumluyorum. Maç öncesi bu tip maçların sonucu önceden bilinmez. Bu anlamda yorum yapıp konuşan kişilerin çok büyük yanılgılar yaşadığını biliyorum" dedi.

"BU TÜR MAÇLARDA EVSAHİBİ BİR ADIM ÖNDEDİR"
Hakan Şükür, iki takım içinde zor bir maç olacağını belirterek "Her zaman ev sahibi takım bir adım öndedir. O büyük bir avantajdır. Seyircisi önünde. Ancak Galatasaray takımı da çok iyi bir performans gösteriyor. Çok keyifli bir karşılaşma izleyeceğimizi düşünüyorum" diye konuştu. (dha)