Hakan Şükür milletvekili seçildi mi?

Hakan Şükür milletvekili seçildi mi?
Hakan Şükür milletvekili seçildi mi?
Türkiye futbolunun efsane isimlerinden Hakan Şükür seçimin ilgi çekici yüzlerinden yüzlerinden. Şükür 2015 Genel Seçimleri için İstanbul 3. Bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu. Hakan Şükür 2011 seçimlerinde aynı bölgeden Ak Parti milletvekili seçilmişti. 7 Haziran seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte birçok kişi Şükür'ün seçilip seçilmediğini merak ediyor. Peki Hakan Şükür milletvekili oldu mu? İşte detaylar...

Hakan Şükür İstanbul 3. Bölgeden bağımsız milletvekili adayı. Sandıkların açılmasıyla elde edilen sonuçlara göre Şükür milletvekili olamadı. 


HAKAN ŞÜKÜR KİMDİR?

Hakan Şükür, 1 Eylül 1971'de Adapazarı'nda doğdu. Babasının adı Selmet, annesinin adı Nermin'dir.
 
İş Adamı ve Futbol Yorumcusu; Özel Tuzla Ayaz Akşam Lisesini bitirdi.

Profesyonel olarak Sakaryaspor'da futbola başladı. Daha sonra Galatasaray 'da futbol oynadı ve bu süre içinde Türk futbol tarihinin en fazla gol atan oyuncusu unvanını kazandı. Futbolculuk kariyerine İnter Milan, Parma ve Blackburn Rovers kulüplerinde devam etti. 2003 yılında yeniden döndüğü Galatasaray'dan 2008 yılında ayrıldı. 2000 Avrupa Futbol Şampiyonasında çeyrek finale yükselen ve 2002 yılında FİFA Dünya Kupasında 3.' lüğe çıkan A Milli Takım kadrosunda yer aldı. 1997 FİFA Dünyanın En İyi Golcüsü ve Efektif Oyuncusu, 1998 Gümüş Ayakkabı Avrupa 2.'si, 1996-1999 yılları arasında 3 Gol Krallığı, 1999-2000 tarihleri arasında UEFA Avrupa Kupaları Gol Krallığı ödüllerine sahiptir. Birçok kez Türkiye , Avrupa ve dünyanın, oynadığı takımının en çok gol atan futbolcusu olarak spor tarihine geçti ve 5 kez dünya karmasında yer aldı. TRT 1'de futbol yorumculuğu yaptı. İtalyanca bilen Şükür, evli ve 3 çocuk babasıdır.