Hakan Şükür ve Mahmut Tanal'a örgüt soruşturması

Hakan Şükür ve Mahmut Tanal'a örgüt soruşturması
Hakan Şükür ve Mahmut Tanal'a örgüt soruşturması
Hakimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer ile infaz hakiminin odasında baskı yaptıkları iddia edilen 20 avukat hakkındaki soruşturmaya CHP Milletvekili Mahmut Tanal ile Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür de dahil edildi.

RADİKAL - Cemaat operasyonunda tutuklanan isimlerin tahliye krizine ilişkin soruşturma başlatılırken dosyaya Hakan Şükür ve Mahmut Tanal da eklendi. Star'da yer alan habere göre, “Örgütlü bir şekilde kamu görevlilerine baskı” ve “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında infaz savcısı Orhan Güldiker’in odasına baskın yapıldığı iddia edildi.

Mahmut Tanal ile Hakan Şükür de o gece şüpheli avukatlarıyla beraber adliyedeydi. Her iki isim hakkındaki dosyanın fezleke haline getirilerek TBMM ’ye sunulacağı belirtildi.


  http://www.radikal.com.tr/134663913466391

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  20 Avukat-Mahmut Tanal Hakan Şükür. - user928332

  Hak aramak da yasaklanmış anlaşılan. AKP'ye bırakın sert sözlerle tenkit etmeyi, serzenişte bulunmak bile yasak ve suç.Yargıda, hak aramak veya haksızlığa uğrayanların yanında bulunmak dahi örgütlü (!) suç. Avukatlar müvekkillerinin hakkını ve hukukunu korumakla görevlidirler.Milletvekilleri milletin vekili olarak vatandaşın hakkını ve hukukunu kollamakla da görevlidirler. Asli görevini yapanlara suç isnat etmek ve hele de örgüt yaftası yapıştırmak akla ziyandır.