Hakan Şükür'ün şarkısı: Mazeretim var!

Hakan Şükür'ün şarkısı: Mazeretim var!
Hakan Şükür'ün şarkısı: Mazeretim var!
AKP'li Şükür'den gazetecilere sitem: Ben mazaretli olarak oylamaya katılmadım
Haber: RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

Yerel seçimlerin erkene alınmasını öngören Anayasa değişikliğinde, 8 fire verilen oylamada yer almayan AKP ’li Hakan Şükür, hakkında çıkan haberlerden dolayı gazetecileri suçlayarak “Oylamaya mazaretsiz değil mazaretli olarak katılmadım. ABD ’de bulunuyordum, benim bulunacağım dönemde de böyle bir oylama planı yoktu. Gazetecilerin özür borcu var” dedi.

TBMM kulisinde bir grup gazeteciyle sohbet eden Şükür, “O Anayasa değişikliğinin geçmemesi benim orada olmamam nedeniyle mi oldu? Neticede bir oyum var ve grubun kararı ne ise her zaman ona uyarım” dedi. Bu oylamadan 10 gün önce mazaret yazısı gönderdiğini ve ABD’ye gittiğini söyleyen Şükür, “Medyada her gün hakkımda bir yazı yazılıyor. Hakan Şükür çatlağı olduğu yazılıyor. Niye, nerden olmuş bu çatlak açıklasınlar. Daha önce de çatlak yoktu, şimdi de yok. Ama maalesef bu tür yazıları yazıyorlar, yapacak birşey yok!” dedi. Oylamaya mazaretsiz değil mazaretli olarak katılmadığını kaydeden Şükür, “ABD’de bulunuyordum, benim bulunacağım dönemde de böyle bir oylama planı yoktu. Yoksa grubun kararı ne ise ona her zaman uyarım” dedi.

Şükür, “Gazetecilerin bana özür borcu var. Çünkü ben mazaretsiz değil, mazaretli olarak oylamaya katılmadım. Mazaret yazımı, vermiştim” dedi.