Halk müziği sanatçısı HDP'den aday adayı

Halk müziği sanatçısı HDP'den aday adayı
Halk müziği sanatçısı HDP'den aday adayı
Halk müziği sanatçısı Pınar Aydınlar, Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) milletvekili aday adayı olmak için başvuru yaptı.

RADİKAL - 30 Mart Yerel Seçimlerinde Sırrı Süreyya Önder ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Pınar Aydınlar'ın HDP'ye milletvekili aday adaylığı için başvurduğu öğrenildi.

Rudaw'a konuşan ve İstanbul için başvurduğunu söyleyen Aydınlar, "Tüm halkların sesi olduğu için HDP’den aday adayı olduğunu dile getirerek. Mesele, vekil olma meselesi değildir. Mesele, tavır koymaktır” dedi.


PINAR AYDINLAR KİMDİR?

1979 İstanbul doğumlu olan Pınar Aydınlar, aslen Erzurum’un Aşkale ilçesinden. 1995 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nı kazandı ve Temel Bilimler Bölümü’nden mezun oldu.

2003 yılında Türkü Söylemek Lazım adlı ilk solo albümünü çıkardı. Daha sonra 2007 yılında Kırmızı Gül ve son olarak 2011 yılında Mavi Bir Düş adlı albümlerini müzikseverlerle paylaştı. Pınar Aydınlar bir konseri sırasında söylediği sözlerden dolayı, 2011 yılında 10 aylık bir hapis cezasına çarptırıldı. Bu dava hâlâ yargı sürecinde.


  http://www.radikal.com.tr/131100513110052

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sizde tık için haber yapmaya başladınız - user585477

  Bu haberin başlığı "Pınar Aydınlar HDP'den aday adaylığını açıkladı" olmalı. Bence kalitenizi düşürmeyin.

  .... .... - user992900

  tam HDP'ye oy verelim diyoruz adaylara bakıyorum hdp ile tezat al buna örnek pınar aydınlar iki mitinge katıldı aday oldu biz seni belediye başkanlığı adaylığında da gördük iki tane istanbul için net projen yoktu yada vardıysa anlamatamadın şimdi mecliste neyi çözecen ne yapacan..ben şuna üzülüyorum biz sol sosyalistler acaba çok mu cahilizde pınar aydınlara kaldık yoksa pınar aydınlar çok ilerici demokrat tuttuğunu koparan biride biz göremiyoruz..sol da bizi temsil edebilecek daha önemli insanların olduğuna inanıyorum hadi yerel seçimde denedik olmadı bu bu defa meclis için deniyoruz yok arkadaş biz demek sol kesim olarak bizi temsil edecek aday yetiştiremiyoruz ki aynı adaylarla katılıyoruz..