Halkevleri seçim için tavrını açıkladı

Halkevleri seçim için tavrını açıkladı
Halkevleri seçim için tavrını açıkladı
Halkevleri, 7 Haziran 2015 günü yapılacak genel seçimlerde Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) oy verme çağrısı yaptı.

RADİKAL - Halkevleri, Ankara ’daki Genel Merkez binasında dün düzenlenen bir basın toplantısıyla 7 Haziran 2015 genel seçimlerine ilişkin değerlendirmelerini ve seçim tavrını açıkladı.

Halkevleri Onursal Genel Başkanı Abdullah Aydın, Genel Başkan Oya Ersoy, Genel Başkan Yardımcısı Samut Karabulut, Kadın Sekreteri Dilşat Aktaş ve MYK üyesi Mustafa Eberliköse katıldığı toplantıda açıklamayı Oya Ersoy yaptı.

AK Parti iktidarını geriletmek için sokak mücadelesinin gelişmesi ve HDP’nin barajı aşmasının kritik bir rol oynayacağını belirten Ersoy şunları söyledi:

AKP ’nin geriletilmesinin sandıktaki karşılığı, HDP’ye verilecek oylarla barajın geçilmesini sağlamaktır. HDP’nin, demokrasi, barış, özgürlük ve eşitlik mücadelesinin önemli bir dinamiği olması ve barajı aşmasının AKP’nin yönetme krizini daha da derinleştirecek olması nedeniyle farklı siyasi tercihlere sahip olsa da bu seçimde herkesi HDP’ye oy vermeye çağırıyoruz.

“Bir kez daha hatırlatırız ki temsili seçimin/sandığın mantığı ortalamalara/oranlara, sokağınki ise ortaklıklara/kolektiflere dayanır; unutulmamalıdır ki tarihi, ortalamalar değil ortaklıklar yapar.”

Seçim dönemi için AK Parti politikalarını geriletmeyi hedefleyen bir kampanya başlattıklarını belirten Ersoy, “Yürü üstüne üstüne” sloganıyla düzenlenecek kampanyayı 12 Nisan’da Ankara’da düzenlenecek mitingle tamamlayacaklarını belirtti. (IMC TV)