Harbiye'Zafer'e yürüdü

Harp Okulu öğrencileri Ankara'da Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında 'Zafer Coşkusu Yürüyüşü' yaptı. Yaklaşık 4 bin kişi 2 kilometre uzunluğunda ve 4.5 metre genişliğindeki Türk bayrağını Ulus'taki Atatürk heykeline kadar taşıdı. Yürüyüşe vatandaşlar da katıldı.

ANKARA - Harp Okulu öğrencileri, Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında 'Zafer Coşkusu Yürüyüşü' gerçekleştirdiler. Vatandaşların da katıldığı yürüyüşte iki kilometre uzunluğundaki bayrak taşındı.
Yürüyüş, Kara Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Hulusi Akar'ın Harbiyeli Anıtı'na 'ATAM' yazılı çelengi koyması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı. Daha sonra Harbiyeliler Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni bir ağızdan okudular ve bayrakla birlikte kışladan çıktılar.
Kara, Hava ve Deniz harp okullarından 2 bin öğrenci, Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve iki bin er uzunluğu 2 kilometre, genişliği 4.5 metre ve ağırlığı 2.5 tonu bulan dev bayrağı Genelkurmay kavşağı, Atatürk Bulvarı, Kızılay, Sıhhiye ve Opera güzergâhını izleyerek Ulus'taki Atatürk heykeline kadar taşıdılar. Yürüyüşe subay ve astsubaylar sivil kıyafetleriyle katıldılar.
Vatandaşlardan ilgi
Yürüyüşe bayrak ve balonlar taşıyan çok sayıda yurttaş da eşlik etti. Güvenliği polisin sağladığı yürüyüş boyunca bir askeri helikopter korteje havadan eşlik etti ve kamerayla yürüyüşü kaydetti. Kortejin önündeki bir araçtan popüler şarkılar çalınırken vatandaşlar harbiyelilere sevgi gösterisinde bulundu.