HAS Parti karıştı

HAS Parti karıştı
HAS Parti karıştı
Halkın Sesi Partisi (HAS) İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu, yaptığı açıklamayla partisinin genel başkanı Numan Kurtulmuş'a seslendi.

Gökhan DANACI

İSTANBUL - Bekaroğlu, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un Ak Parti ’ye geçtiği yönünde basında haberler çıktığını ancak Kurtulmuş’un buna herhangi bir cevap vermediğini belirtti.

Bekaroğlu yazılı açıklamasında, "Ben ve bu sözü itikat olarak algılayan teşkilat mensupları sürmekte olan spekülasyonların dışındayız. Parti organlarında bu spekülasyonlarla ilgili hiçbir şey söylenmemiştir. Sayın Genel Başkanımız bu süreçle ilgili herhangi bir doyurucu bilgilendirme yapmamıştır. Buna karşılık iktidar partisinin sözcüleri teşkilat mensuplarımızı rencide edecek tarzda açıklamalarını sürdürmektedirler. Bu üslup onların siyasi ahlaklarının sonucu olabilir ya da partimizi ve Sayın Genel Başkanımızı içinde bulundukları krizi aşmanın aracı yapmak isteyebilirler. Nitekim bu tarz ve üslubun iktidar partisinin ana karakteri olduğunu on yıldır yaşanan olaylardan zaten herkes biliyor dedi.

Mehmet Bekaroğlu, "Bizse kuruluş manifestosuna şu cümleleri yazmış bir siyasi ekibiz: "Çift dil ve çift gündemimiz olmayacak, sizlerin dışında hiç kimseyle gizli bir ittifakımız olmayacak, halkımızın dışında hiçbir güç odağına dayanmayacağız". Bunun anlamı, siyasetimizde açıklığın esas olacağı, politikalara teşkilat mensuplarımız ve ahalinin ortak edileceğidir. Bütün bu spekülasyonlar ve özellikle iktidar partisi sözcüsünün "Talep onlardan geldi" sözünden sonra Sayın Genel Başkanımızdan bir açıklama bekliyoruz. Bu açıklamanın artık kamuoyuna yapılması gerekmektedir, çünkü binlerce teşkilat mensubumuz ve bize oy veren 328 bin kişi bu gelişmelerden rencide olmuştur. Herkes bize sorular sormaktadır; sözümüze ilgi duyan, Genel Başkanımızı ve partimizi ilgi takip eden milyonlarca insan doyurucu bir açıklama beklemektedir" ifadesini kullandı.(dha)